PTT "Zimmet Edildi" Ne Demek?

Yusuf Kacar

Centipat
Hepsiburada üzerinden alışveriş yaptım PTT aracılığı ile geldi ama anlamadığım bir konu var. Anlamadım zimmet edildi ne demek?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün içerisinde elime ulaşır mı peki ?

Dağıtıma çıktıktan sonra elinize ulaşır. Şu an belirtilen şubede bekliyor paketiniz. Merkezi bir yerde yaşıyorsanız aynı gün gelebilir. Ama köy gibi yerlere genelde haftada bir gidiyorlar. En doğru bilgi için şubeyi arayabilirsiniz. Önerim beklemektense gidip almanız.

Dağıtıma çıktıktan sonra elinize ulaşır. Şu an belirtilen şubede bekliyor paketiniz. Merkezi bir yerde yaşıyorsanız aynı gün gelebilir. Ama köy gibi yerlere genelde haftada bir gidiyorlar. En doğru bilgi için şubeyi arayabilirsiniz. Önerim beklemektense gidip almanız.
Hangi şubede olduğu yazmıyor.

Muhtemelen dağıtıma çıktı anlamında kullandılar. Kuryeye zimmet edildi demek istemişlerdir muhtemelen. Zimmet etmek; emanet etmenin resmi versiyonu diyebilirsin. Mesela kütüphaneden kitap aldığında, kitabı sana zimmet ederler. Senin sorumluluğun altında olur, başına bişey gelirse senden bilirler. Bilmem anlatabildim mi?

Hayır kuryeye verilse dağıtıma çıktı yazar. Bir hafta bu arkadaşlarla uğraştım. Şube adı değil de DTM falan yazabilir. Örneğin Hatay DTM. Hangi DTM'deyse oraya ulaşmaya çalışın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı