Çözüldü PUA:Win32/Caypnamer.A!ml nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

n i s a

Kilopat
Yeni bir dosya vs. indirmedim böyle bir uyarı aldım. Kaldır dediğimde "bu uygulama engellenemiyor" yazısı çıktı. Nedir bu, nasıl kaldırırım? Windows tam taramasında tehdit bulunamadı, aynı zamanda Malwarebytes ile de tarattım temiz çıktı.

Ekran görüntüsü 2023-03-17 005117.png

Çözüm
Makine öğrenmesi tarafından tespit edilen potansiyel olarak istenmeyen yazılım.

Zararlı olacağını sanmıyorum. İndirilenler dizini içinde geçici dosya olarak tespit edilmiş.

Not: Algılamanın sonunda !ml varsa Machine-Learning. yani makine öğrenmesi tarafından algılandığını belirtir.

Zararlı olacağını sanmıyorum. İndirilenler dizini içinde geçici dosya olarak tespit edilmiş.

Not: Algılamanın sonunda !ml varsa Machine-Learning. yani makine öğrenmesi tarafından algılandığını belirtir.

Son düzenleme:
Çözüm

Zararlı olacağını sanmıyorum.

Not: algılamanın sonunda !ml varsa Machine-Learning. yani makine öğrenmesi tarafından algılandığını belirtir.
Makine öğrenmesi nedir birazcık açabilir misiniz? Bilmediğimden soruyorum.

Makine öğrenmesi nedir birazcık açabilir misiniz? Bilmediğimden soruyorum.

Tabii ki.

Anti-Virüs yazılımları algılamak için imza tabanlı algılama ve Hash karşılaştırma ile zararlıyı bulmaya çalışır. Eğer bu 2 alan üzerinde algılama olmazsa yapay zeka devreye girer. Makine öğrenmesi ile geçmişte yaptığı işlemlerin gücünü kullanarak tespit etmeye çalışır.

Yani, endişe etmenize gerek yok. Bilgisayarınızı yeniden başlatıp ilgili tespit edilen dosyayı silebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak isterseniz hazırladığım rehberi okuyabilirsiniz;

Tabii ki.

Anti-Virüs yazılımları algılamak için imza tabanlı algılama ve Hash karşılaştırma ile zararlıyı bulmaya çalışır. Eğer bu 2 alan üzerinde algılama olmazsa yapay zeka devreye girer. Makine öğrenmesi ile geçmişte yaptığı işlemlerin gücünü kullanarak tespit etmeye çalışır.

Yani, endişe etmenize gerek yok. Problem yok.

Detaylı bilgi almak isterseniz hazırladığım rehberi okuyabilirsiniz;

Çok teşekkür ederim :) Okuyacağım.

not: algılamanın sonunda !ML varsa machine-learning. Yani makine öğrenmesi tarafından algılandığını belirtir.
Peki sonu her ML olan bunun gibi zararsız dosyalar mıdır?

Peki, sonu her ML olan bunun gibi zararsız dosyalar mıdır?

Hayır tabii ki. Algılama türü, tespit edilme tipi, dosya tipi vb. faktörler belirliyor bunu. Bu dosya temiz. Ancak başka bir sonu !ml ile bitip, örneğin Trojan diyorsa temiz olmayabilir. Analiz etmek gerekir :)

Geri
Yukarı