"PUADIManager:Win32/OfferCore" nedir?

MilyonZade

Hectopat
Merhaba, bugün bilgisayarıma bir usb bellek takıldı. USB bellekte ingilizce programları falan vardı fakat takılıyken nedense sağ altta virüs tehdidi bulundu gibi spamlar vardı. Tıkladığımda ise worm vs. falan yazıyordu. Bilgisayarıma 3. şahıs biri tarafından keylogger, worm falan atıldığından şüpheleniyorum. Kaspersky indirmeyi denedim fakat paralıydı ekran görüntüsünü alta atıyorum.

1698416029684.png

Eki Görüntüle 1992123

Bunlarda çıktı reis bakabilir misin moral 0 ya
Endişelenmenize gerek yok, bunlar PUP virüsleri. Yani size karşı şirin göstermek istemiyorum bunları. PUP virüsleri bir programın kurulumuyla ortaya çıkarlar. Örneğin X isimli yazılımı kurarken setup dosyasında size "abi yanında şu programı da kuralım mı? ister misin?" tarzında başka programlar da kurdurmak isterler. X programını kurarken aslında yanında Y programını da kurmuş oluyorsunuz. Mesela Photoshop kurarken hızlıca next next derseniz o sırada Yandex'i bilgisayarınıza kurabilir, kurulum yaparken bu tarz şeylere dikkat edin. Quarantine butonuna basın içiniz rahat olsun. En altta bulunan Detection.exe nedir ama onu bilemedim.

1698418227157.png

Bende de bu sabah otomatik denetimde bundan çıktı. Endişelenecek bir şey yok.

Detection.exe nedir ama onu bilemedim.

Sanırım Can You Run It'in donanımı tanımak için kullandığı program. O da zararlı değil.

Endişelenmenize gerek yok, bunlar PUP virüsleri. Yani size karşı şirin göstermek istemiyorum bunları. PUP virüsleri bir programın kurulumuyla ortaya çıkarlar. Örneğin X isimli yazılımı kurarken setup dosyasında size "abi yanında şu programı da kuralım mı? ister misin?" tarzında başka programlar da kurdurmak isterler. X programını kurarken aslında yanında Y programını da kurmuş oluyorsunuz. Mesela Photoshop kurarken hızlıca next next derseniz o sırada Yandex'i bilgisayarınıza kurabilir, kurulum yaparken bu tarz şeylere dikkat edin. Quarantine butonuna basın içiniz rahat olsun. En altta bulunan Detection.exe nedir ama onu bilemedim.
Hocam cahil gibi gözükmek istemiyorum ama ''Malware'' virüs demekmiş. En alttaki virüs olma ihtimali var mı? Bana usb takan kişi rat atmış olma ihtimali var mı acaba? CMD yardımı ile baktım fakat yine bişey çıkmadı umarım bişey değildir o en alttaki.

Hocam cahil gibi gözükmek istemiyorum ama ''Malware'' virüs demekmiş. En alttaki virüs olma ihtimali var mı? Bana usb takan kişi rat atmış olma ihtimali var mı acaba? CMD yardımı ile baktım fakat yine bişey çıkmadı umarım bişey değildir o en alttaki.
Üst yorumda arkadaşın dediği gibi Can You Run It sitesinden bir oyunun sisteminizin kaldırıp kaldırmayacağını anlamayaçalışan bir yazılım Detection.exe. İçiniz ferah olsun.

Geri
Yukarı