Puanı daha yüksek okula nakil verme

TolgaB36

Kilopat
9. sınıfım ve şu anki okulumu sevmiyorum hem uzak, hem de arkadaşları biraz cıvık. Nakil istediğim okulla benim puanım arasında 0.200 fark var. Benim puanımdan daha fazla okulun puanı. Sorum bu. Okula nakil verebilir miyim? Taban puan var diyorlar. Kimisi müdürle konuş diyor. Biri beni aydınlatabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vermeyi denemelisin. Bildiğim kadarıyla sınıf arttıkça puanlar azalıyor. Yani bu sene 9. sınıfta 450 isteyen okul. 10. sınıfta kontenjanına bağlı olarak 330 ve üstü öğrenci alıyor. Denemende fayda var dediğim gibi. Olmadı seneye kesin girersin. ;)

2 Sene önce pek mümkün değildi. Yarım puanla evinin oradaki liseye değil de 8 km uzaktaki okula giden arkadaşım vardı. Boş kontenjan bile olsa alamayacaklarını söylemişti okul. Eğer sistem hala bu şekildeyse bu sene okul değiştirmen pek olağan değil diye düşünüyorum. Ama araştırmalısın kesinlikle.

2 Sene önce pek mümkün değildi. Yarım puanla evinin oradaki liseye değil de 8 km uzaktaki okula giden arkadaşım vardı. Boş kontenjan bile olsa alamayacaklarını söylemişti okul. Eğer sistem hala bu şekildeyse bu sene okul değiştirmen pek olağan değil diye düşünüyorum. Ama araştırmalısın kesinlikle.

Okuldan verirsin. Ama TEOG puanın kuruşu kuruşuna tutmalı. Yoksa nakil işlemleri başlamıyor. Müdür yardımcısına ebeveynin ile gidip puanın tutuyorsa nakil işlem yapabilirsin.

Puan farkı yok denilecek kadar az 0.2 puan yüzünden ben +1 saat yolculuk yapacağım, müdüre söylesek yapamazmı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı