Puanın yetmediği liseye nakil yapılabilir mi?

iftar1

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 9. sınıfı bitirdim ve nakil almam gerekiyor, çünkü taşınıyoruz. TEOG puanım 444,4'tü, ama gitmek istediğim okulun taban puanı 450,6. Diğer ihtimal ise 449 puanlık bir okul. Bu okulların kontenjanı var. Girebilme şansım var mı? Bu arada şu anki müdür yardımcılarımızın zeka geriliği olduğundan kesin bilgi alamadım. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nakiller için ayrı bir puan olur. Dediğin puanlar geçen sene girişteki taban puanlar mı yoksa nakil sonrası mı?

Senin yaşında TEOG'da çok yığılma vardı. Girebilmen çok zor. 5 puan kaç kişi girer diye düşünebilirsin ama binlerce insan var o puan aralığında.

Nakiller için ayrı bir puan olur. Dediğin puanlar geçen sene girişteki taban puanlar mı yoksa nakil sonrası mı?

Senin yaşında TEOG'da çok yığılma vardı. Girebilmen çok zor. 5 puan kaç kişi girer diye düşünebilirsin ama binlerce insan var o puan aralığında.
Yani kendi puanımdan düşük okullara mı yöneleyim diyorsunuz?

Öyle demiyorum. Nakil konteyjanları açıklanır, ve okula en son giren kişi kaçla girdiyse yazar.

Dikkat etmen gereken, konteyjan boşluğuna göre puanının çok düşük olmaması. Örneğin senin puanın 444. İstediğin okul 450 ile almış en son diyelim. 6 kişi de konteyjan verdiyse senin o okula girme olasılığın düşük. Ama 30 konteyjan varsa denemeye değer.

Benim okulum 9.sınıfta 350 puan ile alıyordu. Arkadaşım bizim okula gelmek istiyordu ve yanlış hatırlamıyorsam puanı 290 küsürlerdeydi. Yine de nakil oldu. Nakil puanları farklı hesaplanıyor herhalde.

Öyle demiyorum. Nakil konteyjanları açıklanır, ve okula en son giren kişi kaçla girdiyse yazar.

Dikkat etmen gereken, konteyjan boşluğuna göre puanının çok düşük olmaması. Örneğin senin puanın 444. İstediğin okul 450 ile almış en son diyelim. 6 kişi de konteyjan verdiyse senin o okula girme olasılığın düşük. Ama 30 konteyjan varsa denemeye değer.

Ben 390 aldım, 399'luk okula gitmek istiyorum. Kontenjan da var 4 tane.
Gidebilir miyim?

Benim okulum 390 ve ben 399 luk okula gitmek istiyorum 9.sınıfim başarılı bir öğrenciyken kötü bir okula gidiyorum ve hergün ağlıyorum lütfen bana yardım edin yalvarıyorum okulun müdürünü aradım ama olmaz dedi ama müdür benim başarımı bilmez ki puanıma bakar eğer kimse başvurmassa ben gidebilirmiyim kime sorsak boşluk olsa bile puanının yetmiyor gidemezsin dedi bu bilgi doğruysa hayatımı kurtaracaksınız tıp istiyorum size yalvarıyorum

Puanım 390 istedigim okul 399 4 bosluk var gidebilirmiyim acaba bu arada ben puansiz okula gidiyorum

Son düzenleme:
Ben 390 aldım, 399'luk okula gitmek istiyorum. Kontenjan da var 4 tane.
Gidebilir miyim?

Benim okulum 390 ve ben 399 luk okula gitmek istiyorum 9.sınıfim başarılı bir öğrenciyken kötü bir okula gidiyorum ve hergün ağlıyorum lütfen bana yardım edin yalvarıyorum okulun müdürünü aradım ama olmaz dedi ama müdür benim başarımı bilmez ki puanıma bakar eğer kimse başvurmassa ben gidebilirmiyim kime sorsak boşluk olsa bile puanının yetmiyor gidemezsin dedi bu bilgi doğruysa hayatımı kurtaracaksınız tıp istiyorum size yalvarıyorum

Puanım 390 istedigim okul 399 4 bosluk var gidebilirmiyim acaba bu arada ben puansiz okula gidiyorum
Ne yazık ki mümkün değil... sistem puan yetmezse atmıyor. Bende istemediğim bir okulda olarak 4 yıl eziyet çektim lâkin okulun tıp kazanmana engel değil. Bu düşünceyi aklından çıkar önce.

Geri
Yukarı