PUBG anlık FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10

ugurcan01

Decapat
Merhaba öncelikle sorunu söyleyim PUBG'de 160-170 FSP alırken bir anda 10-30 FPS arasına düşüyor.
Bu 7-8 saniye boyunca devam ediyor sonra düzeliyor ama 1-2 dakika geçmeden tekrar yapıyor.
Sorunu anlamış degilim diger oyunlarda hiçbir sıkıntı yok.

Sistemim.
16 GB RAM 24000 MHz.
1660 6 GB Super Gaming X.
i7-7700 3.60 GHz.
Anakart: H110M4 C2H 003.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ayarda denediniz mi? Böyle bir sistemin düşük ayarlarda drop yemesi pek normal değil. Muhtemelen yüksek ayarlarda oyunu oynayıp drop yediğinizi söylüyorsunuz.

Yukarıda 16 GB RAM sahibi olduğunu belirtmiş.
Öyle olması pek mümkün değil gibi çünkü öyle olsaydı hep kasardı yani birden drop yemezdi.

Mithrain ne zaman dile getirdi? Kanıtınız var mı? Neredeyse her yayınını izlerim ve uzun zamandır da PUBG oynamıyor oynadığı vakitlerde ise drop yediğini hiç görmedim.
En son 1000days mı neydi onla başka bir oyunda dile getirdi. Pubg de hala drop sorunları devam ediyormu diye. Demek ki yeterince takip etmemişsin

Öyle olması pek mümkün değil gibi çünkü öyle olsaydı hep kasardı yani birden drop yemezdi.
Yüksek ayarlarda olduğu için renderlama işlemini geç yapar diye düşünüyorum ki geç yapması demek FPS Drop demek. Burada Doku ve Görüş Uzaklığı ayarlarını kısması gerekli. Hatam varsa düzeltiniz.

GTX 1050, i5 7300HQ sistemimde FPS drop yaşamıyorum. Üstelik 12GB RAM var ve SSD kullanıyorum. Sistemden sisteme değişir diye düşünmekteyim.
Kankam sen öyle diyince az önce baktım foruma pubg nin 1080ti adam konu acmıs fps drop ile ilgili. Muhtemelen nvidia sürücülerinden kaynaklı olabilir cünkü nvidia forumundada var böyle bi konu

Geri
Yukarı