PUBG Anlık Fps Düşüşü

03İsmail27

Hectopat
Sistemim aşağıdaki şekilde, ultra ayarlarda 110-120 FPS alırken genellikle binaların içinde merdivenlerde falan fps 90'a iniyor hatta bazen 70'leri gördüğü bile oluyor. Buda takılmalara sebebiyet veriyor. Dış mekanlarda problem yok oralarda stabil 110-120. Nasıl çözebilirim ?

Sıcaklıkları kontrol ettim. Oyunda işlemci 60-62, ekran kartı 65-66 derece oluyor.

• İntel i5-9600k işlemci
  • Asus Rog Strix RTX2060 OC ekran kartı
  • MSI MAG Z390M MORTAR anakart
  • Corsair Vengeance LPX 2x8 3000 MHz bellek
  • Samsung 860 EVO SSD 500 GB
  • Cooler Master RR-212x işlemci soğutucu
  • FSP Hyrdro 700w 80+ Bronz PSU
  • Sharkoon TG5 RGB kasa

Bütün ayarların ultra olması gerekmiyor. Yeşillik, rötuş ve efektleri en düşük ayarlara alabilirsin. Böylece ani FPS düşüşleri azalır. Ama unutma PUBG hala optimizasyon sorunu olan bir oyun.

Bileşenlerde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Siz ayarları dediğim gibi yapıp test edin. Sorun büyük ihtimalle düzelir. Düzelmezse tekrar yazarsınız.

Ramlerde bi sorunmu var dicem, fps'niz 70i düşmüyormuş evet 2060 çok daha fazla vermeli orası ayrı ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi optimize bir oyun değil haal o derece max min fps farkı normaldir
Ramlerde bi sorunmu var dicem, fps'niz 70i düşmüyormuş evet 2060 çok daha fazla vermeli orası ayrı ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi optimize bir oyun değil haal o derece max min fps farkı normaldir
Anlık oyun durması 1milisaniye felan durumu var ise sorun başkadır ancak oyun akıyor iken fps 70-80 lere düşüyorsa bir sorun olduğunu düşünmüyorum, afterburner dan ekran kartınızın gpu frekansını takip edip dalgalanma var mı diye bir check edebilirsiniz
Ramlerde bi sorunmu var dicem, fps'niz 70i düşmüyormuş evet 2060 çok daha fazla vermeli orası ayrı ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi optimize bir oyun değil haala o derece max min fps farkı normaldir.

Anlık oyun durması 1milisaniye felan durumu var ise sorun başkadır ancak oyun akıyor iken fps 70-80 lere düşüyorsa bir sorun olduğunu düşünmüyorum, afterburner dan ekran kartınızın gpu frekansını takip edip dalgalanma var mı diye bir kontrol edebilirsiniz.

Şimdi dediklerinize baktım, evet o ayarları kısınca düşme azaldı ama 0'a inmedi, dalgalanmaya baktım evet bi tık dalgalanma var frekanslarda. Ama bu başka oyunlarda olmuyor ve PUBG'de de garip bir şekilde sadece evlerde oluyor.

Şimdi dediklerinize baktım, evet o ayarları kısınca düşme azaldı ama 0'a inmedi, dalgalanmaya baktım evet bi tık dalgalanma var frekanslarda. Ama bu başka oyunlarda olmuyor ve PUBG'de de garip bir şekilde sadece evlerde oluyor.
Net bilgim yok pub g de 2060 frekans dalgalanması ile ilgili ancak denk gelirsem aynı sorunu yaşayan birine veya çözümüne; size ulaşırım, umarım oyundan kaynaklıdır..

Ekleme: Tabiki 30-50 MHZ değerinde frekans değişiyorsa o önemsiz bir durumdur ancak 1700MHZ lere mesela düşüyorsa çıkıyorsa tekrar 2000lere vs.. ona bir bakmak lazım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı