PUBG Corp, Fortnite Yüzünden Açtığı Davayı Geri Çekti

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
PUBG Corp, Fortnite Yüzünden Açtığı Davayı Geri Çekti
PUBG Corp, Fortnite sebebiyle Epic’e açtığı davadan vazgeçtiğini duyurdu. Fortnite piyasaya çıktığından bu yana PUBG Corp, oyunun PUBG’den pek çok fikir çaldığını defalarca dile getirmişti. Geçtiğimiz ayın sonunda ise Epic’e Güney Kore’de dava açmıştı. Olayı değerlendirdiğimizde bu hamlenin PUBG Corp için pek de akıllıca olmadığını sizlerle paylaşmıştık. PUBG Corp da hamlenin mantıksız olduğunu düşünerek açtığı […]

Devamı: PUBG Corp, Fortnite Yüzünden Açtığı Davayı Geri Çekti
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ben yeni öğrendim, Epic de Bluehole de Tencent Holding şirketiymiş. Özellikle Epic hiç Çin işi gibi durmuyordu. Anlamadığım bu yan şirketler neden bu kadar rekabetçi. Fanlarına mı rol yapıyorlar? Kafa karıştırıcı geldi bana. Yan şirketlerin bağımsızlık düzeyi nasıl oluyor?

Ben yeni öğrendim, Epic de Bluehole de Tencent Holding şirketiymiş. Özellikle Epic hiç Çin işi gibi durmuyordu. Anlamadığım bu yan şirketler neden bu kadar rekabetçi. Fanlarına mı rol yapıyorlar? Kafa karıştırıcı geldi bana. Yan şirketlerin bağımsızlık düzeyi nasıl oluyor?

Tencent Holding şirketi değiller. Tencent Holding sadece %40 gibi hisse sahibi, bahsi geçen şirket çalışanları Çinlilerden oluşmuyor kısacası. Bu arada sahibi tamamen Tencent bile olsa, bu neden bir projeyi Çin işi yapsın ki? Örnek verecek olursam Lamborghini markasına sahip olan Alman grubu Volkswagen AG ancak Lamborghini markasının merkez binası olsun, çalışan mühendisleri olsun tamamen İtalyan kadrodan oluşuyor. En basitinden Riot Games şirketinin sahibi de Tencent Holding, bu League of Legends oyununu Çin işi mi yapıyor?

Çin işi yapsın ki?
Haklısınız. ''Çin işi'' demek biraz kalitesizlik havası katmış ama amacım kalitesizlik havasından ziyade bu şirketlerin ürünlerinin Çin'e geç açılmasıydı. Örn: Epic Games'in eski oyunu olan Paragon Avrupa'da tutmadığı için kapatıldı. Kapatıldığı dönemde Çin'e yeni açılıyordu. Şuan Çin'de aktif olması lazım. Neyse önemli olan sahibi değil ortağı olduğunu öğrenmemdi. Bilgi için teşekkürler.
Bu arada ben Çin işi diye konuşsam da artık Çin'nin kaliteli işlerde çıkarabileceği görüşündeyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı