PUBG ekran kartı kullanımı

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
PUBG Steam versiyonu için şunu sormak istiyorum. PUBG'de bir şehir merkezinde camdan dışarı bakarken. Eskiden 1650 Super ekran kartımla 90FPS alıyorsam şu an RTX3060 ekran kartım ile yine benzer FPS değerini alıyorum. Yani ekran kartı kullanımı farklılığı var diğer oyunlarda ve PUBG diğer harita alanların mesela gökyüzüne bakarken ciddi FPS farkı oluyor. 1650 Super ile %80-90 kullanım alırken RTX3060 ile %40-50'e düşüyor. Şehir içinde kalabalık yerlerde. Sizde de bu durum böyle mi sanki 4090 kullansam bile FPS yükselmeyecek gibi 😂 işlemcim R5 5500.

Ayarlarınız nedir? Daha düşük bir ekran kartı ile daha iyi değerler alıyorum. Bazı yayıncıların ayarları oluyor. Onları deneyin.

Sistem:
ASUS A520M anakart.
XPG 3200MHz CL16 2x8GB.
ASUS Dual 12 GB 3060.
R5 5500.
Thermaltake GF1 750W 80+Gold

Diğer oyunlarda bir sıkınıt yok hocam.

Ayarlar ne durumda? Ultra gibi grafik ayarlarında oynayın ya da arkadaşın dediği gibi yayıncıların grafik ayarlarını öneririm.

10000DAYS önerebilirim deneyebilirsiniz.

Ayarlar ne durumda? Ultra gibi grafik ayarlarında oynayın ya da arkadaşın dediği gibi yayıncıların grafik ayarlarını öneririm.

10000DAYS önerebilirim deneyebilirsiniz.

1728x1080p kullanıyor onun dışında benzer.
Ayarlarınız nedir? Daha düşük bir ekran kartı ile daha iyi değerler alıyorum. Bazı yayıncıların ayarları oluyor. Onları deneyin.
Diğer oyunlarda bir sorunum yok. Ayarlarımı paylaştım. İşleme ölçeğimi 120 yapsam da 100 yapsamda GPU kullanımda değişiklik olsa bile fps aynı kalıyor. Ekran kartı kullanımı çok düşük burda gördüğünüz gibi. Ev içersinde veya Gökyüzüne bakarken bir sıkıntı yok. Birde haritada genel olarak en düşük FPS aldığım yer vurası Erengel'de yasnaya polyana olan şehir ve hapishane binasının çatısı. Haritada ormanda koşarken felan fps gayet akıcı 150-200 arası değişiyor. Şehir merkezlerinde iş çok değişiyor. Ekran kartı kullanımım çok düşüyor. 1728x1080p denerim. Ekran kartım vs her şey güncel. @e.n.e.s sizin bir fikriniz var mı ? teşekkür ederim.
Performansa önem veriyorsan emulator kullan.
Konu Pubg Steam versiyonu için.

Dosya Ekleri

• ayar1.png
    ayar1.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 37
  • ayar2.png
    ayar2.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 19
  • x1.png
    x1.png
    3,2 MB · Görüntüleme: 19
  • x2.png
    x2.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 19
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    2,4 MB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    3,6 MB · Görüntüleme: 22
PUBG Steam versiyonu için şunu sormak istiyorum. PUBG'de bir şehir merkezinde camdan dışarı bakarken. Eskiden 1650 Super ekran kartımla 90FPS alıyorsam şu an RTX3060 ekran kartım ile yine benzer FPS değerini alıyorum. Yani ekran kartı kullanımı farklılığı var diğer oyunlarda ve PUBG diğer harita alanların mesela gökyüzüne bakarken ciddi FPS farkı oluyor. 1650 Super ile %80-90 kullanım alırken RTX3060 ile %40-50'e düşüyor. Şehir içinde kalabalık yerlerde. Sizde de bu durum böyle mi sanki 4090 kullansam bile FPS yükselmeyecek gibi 😂 işlemcim R5 5500.
Merhaba! Öncelikle, R5 5500 biraz düşük bir işlemci. 5500 ile 5600 arasında baya fark var. 2. Si, benim 3060 ve R7 5700X'im var ona rağmen senden 20 FPS falan fazla alıyorum. Çünkü sizin SS attığınız bölge Yasnaya Polyanna. Orası optimizasyon konusunda sıkıntılı. Büyük olması da FPS'i baya etkiliyor. Ancak optimizasyon konusunda orası sıkıntılı. Ayrıca. Bu oyundaki neredeyse tüm şehirler için geçerli. PUBG optimizasyon konusunda oldukça sıkıntılı bir oyundur. PUBG kullanıcısı olarak söylüyorum, güvenebilirsiniz.

Geri
Yukarı