Düşük Ekran Kartı Kullanımı

Oyun oynarken ne kadar kullanıyor diye bakamadım. Fakat bi FPS problemi var o yüzden bakma ihtiyacı duymuştum.

Şimdi her oyunun grafik kalitesi yüksek değildir bu yüzden GPU'ya binen yük azdır dolayısıyla değerler düşük olur. Sen bunu anlaman için örnek veriyorum GTA 5'i Ultra ayarlarda bir açmayı dene bak bakalım GPU kullanımına.
Hocam bu yolladığım kaynak MSI Kompustor diye bir programdan aldım. Bu program ekran kartının sınırlarını zorlamaya uğraşan bir uygulama. Overclock amaçlı kullanılan birşey. Yani sanmıyorum GTA 5 açsamda Valoda açsam aynısı olur bence.
Furkmark kurup aynı testi birde onunla yapıp atar mısın buraya?
Tamamdır hemen kuruyorum
1624868366817.png

1624868465059.png

Garip bir şekilde onda %99 olunca bunda da %100 oldu. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Dostum hayatım boyunca MSI Kompustor diye bir uygulama duymadım benchmark dünyasında. Lütfen Furmark testi yapın. Ekran kartını o şekilde test edersiniz.

Merhabalar,
Bugün ekran kartımın performansını incelemek için MSI Afterburner'ı kurdum. Birkaç kişiden izlediğimde ekran kartı kullanımı %95 - %99 arası değişim gösteriyor.
Fakat bende %65'i geçmiyor. Bu ekran kartımla alakalı bir problem mi yoksa yazılımsal bir problem mi diye merak ediyorum. :)
Şu rehberden faydalanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı