PUBG için G4560 ve i3 7100

Mehmetii

Kilopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar merhaba.

Forumu biraz araştırdım genel olarak benzer sorulara yakın konular var ve bu 2 işlemci karşılaştırmasında i3'ün alınmaya değer olmadığı G4560'ın neredeyse yarı fiyatına benzer ve yeterli özelliklere sahip olduğu önerisinde bulunulmuş. Fakat Youtube incelemelerine baktığımda (ekran kartım MSI Gaming X 1050 Ti), özellikle aynı sistem ile inceleyen kullanıcılar var ve sonuçlara baktığımda forumun önerisi bu oyunda tutmuyor. Bende hali hazırda +100 saattir oynadığım oyunun (FX-8150 ile) optimizasyon sorununun bilincindeyim ve son güncelleme ile çoğu kişi eskiye göre +10/15 FPS aldığını biliyorum ama videoların 3/4 hafta öncesine ait olduğunu hesaba katarak yinede izlediğim videolarda i3'ün ciddi performans farkını gözlemledim.

Örnek vermek gerekirse (tabii ki de bu sistemle Ultrada oynanamayacak kimse şuan :D) G4560 tamamen Ultra ayarlarda 25-35 FPS alırken i3 45-55 alıyor. Tabii bu oyunda bulunduğun mekan ve şehir optimizasyonu da önemli fakat fark ciddi gibi duruyor. Bilgisi olan bana yardımcı olacak ve ya bu oyunu bu ürünlerden biriyle tecrübe etmiş olanınız var mı acaba?

FX8150'yi satmazsam g4560'yı, satarsam da i3'ü rahat alabilirim (H110m anakart ile beraber her ikiside) masrafa girmeden fakat herkesin gereksiz masraf uyarısından ötürü kendimce ikileme düştüm. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ultra da oynayıp oynamayacağını asıl belirleyen ekran kartıdır, işlemcin kartı kaldırsın gerisi tamamdır. G4560 ile RX 570-470 gibi kartlarda kullanabilirsin, darboğaz az olur ve performansın yeterli düzeyde olur. 1050 Ti ile ilgili tutmayan ne?

Ultra da oynayıp oynamayacağını asıl belirleyen ekran kartıdır, işlemcin kartı kaldırsın gerisi tamamdır. G4560 ile RX 570-470 gibi kartlarda kullanabilirsin, darboğaz az olur ve performansın yeterli düzeyde olur. 1050 Ti ile ilgili tutmayan ne?

1050 ti ile ilgili değil tutmayan şey, forumun genelde ki g4560 tavsiyesi, orada belirtmek istediğim incelemelerde özellikle 1050ti ekran kartı olan videoları tercih ettim çünkü ekran kartım 1050ti. Biraz karmaşık olmuş yazım.

Elinde 1050 Ti varsa G4560 işini fazlasıyla görür.

Teşekkürler ama birşey fark ettim, ben yeni ram almayı planlamıyordum fakat almayı düşündüğüm h110m anakart ddr4 destekliymiş benim 8gb tek modül ram ddr3.

H110m baya hoşuma gitmişti uygunluğu ve bilinirliğinden dolayı. Bana buna alternatif olarak uygun ve mantıklı ddr3 destekli bir anakart önerebilir misiniz?

DDR3 işlemci alacaksan işlemci seçiminde değişecek, G4560 kullanamazsın. 1151 soket Anakartların bazı modellerinde DDR3L bellek desteği var, fakat DDR4 sistem toplamayacaksan bu şekilde Anakart almana gerek yok. Ya elindeki RAM'i elinden çıkar DDR4 topla. Ya da Intel 4. nesil işlemcilerle sistem topla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı