PUBG için i3 4160 ve R7 250 sistem yükseltme

IVAR

Kilopat
Daha fazla  
Sizlerden sıfır bir sistem değil de hangi parçaları değişirsem fazla kasma olmadan PUBG oynayabilirim bunu öğrenmek istiyorum. Bellek yetersiz onu biliyorum, baska neler değismeli ve eklenmeli? Yardımcı olursanız sevinirim.

• i3-4160 3.60 GHz
  • R7-250 2GB
  • H81M-D
  • 4GB Bellek

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını GT 1030'a yükseltebilirsiniz. RAM'in yükselmesi da şart.

RAM minimum 8GB olmalı. GT 1030 sıfır olarak 430 TL civarı. 2. el temiz bulabilirsen 300 TL civarına alırsın. 60-70 FPS 720P'leri görebilirsin.

Bütçe belirtirsen daha faydalı yorumlar gelir.

Bu ekran kartı ile 50 60 FPS alma şansım yok mu zaten 1030 ile aralarında cok fazla fark yok diye biliyorum. 8GB RAM eklesem oynayabilir miyim?

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. Sizin yorumunuzu görmedim kusura bakmayın gözümden kaçmış. Ekran kartım R7 250 ve alalı çok uzun bir zaman olmadı açıkcası almışken giriş seviyesi bir kart değil de en az RX 560 veya GTX 1050-Ti bir kart almak istiyorum. Dediğiniz gibi RAM yükseltmesini yapsam bu sistem ile 40-50 FPS alabilir miyim? Ek olarak RAM önerinize ihtiyacım var 8 GB DDR3 ne önerirsiniz?

RAM'i 8 yapıp GTX 1050 veya Ti alırsan Low ayarlarda 1080P'de +60 FPS alırsın.

Arkadaşım işlemcini 4. nesil i5 işlemci alıp GTX 1050 Ti veya ikinci el GTX 1060 3 GB var. 3 GB GTX 1060 ikici eli 1000 TL'ye bulunabiliyor.

Açıkçası işlemciyi sonraya bırakmak istiyorum. Low ayarlarda coğu oyuna yetiyor. Ekran kartı 3 4 ay sonra alabilirim dediğiniz gibi 1060 bulursam o fiyata neden olmasın.

Low ve düşük çözünürlük oynayacağım. Monitörüm cok eski. RAM'i 8 yapıp deneyeceğim umarım oynatır.

PUBG optimizasyon özürlüsü bir oyun. 4GB RAM ile çok DROP yiyeceksiniz ve bu da sizi oyundan soğutacak. 4GB RAM takviyesi şart yani. Dediğim gibi oyun optmizasyon konusunda sıkıntılı olduğu için ekran kartı bir yere kadar yetse de 2 çekirdekli bir İ3 işlemi sorun çıkaracaktır. Fakat bir umut 4GB bir RAM takviyesi yapılırsa 720p de 30 FPS zorlanabilir.

PUBG optimizasyon özürlüsü bir oyun. 4GB RAM ile çok DROP yiyeceksiniz ve bu da sizi oyundan soğutacak. 4GB RAM takviyesi şart yani. Dediğim gibi oyun optmizasyon konusunda sıkıntılı olduğu için ekran kartı bir yere kadar yetse de 2 çekirdekli bir İ3 işlemi sorun çıkaracaktır. Fakat bir umut 4GB bir RAM takviyesi yapılırsa 720p de 30 FPS zorlanabilir.
Aynen öyle. Bakalım RAM takviyesinden sonra oynanır hale gelecek mi. 1 ay sonra yazarım sonuçları.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı