PUBG için R7 250 ve G860 sistem yükseltme

bloudosia

Kilopat
Şu an masaüstümde AMD Radeon R7 250 ekran kartım, yeni yükselttiğim 8 GB RAM'im ve çok eskilerden kalan İntel Pentium CPU G860 3GHZ diye bir işlemcim var. Şuan PUBG'de 20-30 arası FPS almaktayım, yaza doğru işlemci veya ekran kartından hangisini yükseltmeliyim? Elimde yaklaşık 500-600 lira bütçe olacak. (Ekran kartı veya işlemci alırsam elimdekini satmayı düşünüyorum fakat fazla para etmeyeceği için yazmayı düşünmedim.) Yazın alacağım bu arada, belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın kaç GB? bence işlemci almalısın. Bütçen ile 1155 pin bir İ5 almak sistemini şaha kaldıracaktır. Çünkü 600 TL gibi bir bütçe ile R7 250 den fazla uzak bir ekran kartı alamazsın. Artan paran ile de bir SSD alırsan lehine olur.

Sisteminizi satıp bütçenize ekleyin, bu sisteme masraf yapmayın.

O işi yapmak biraz zor maalesef ya. Sistemi satmak mantıklı mı bilmiyorum.

Ekran kartın kaç GB? bence işlemci almalısın. Bütçen ile 1155 pin bir İ5 almak sistemini şaha kaldıracaktır. Çünkü 600 TL gibi bir bütçe ile R7 250 den fazla uzak bir ekran kartı alamazsın. Artan paran ile de bir SSD alırsan lehine olur.

Ekran kartım 2 gb, işlemciyi ben de gerçekten almak istiyorum farklı bir oyunum işlemci bazında çalışacak çünkü. Ama ne kadar etki eder, bilemiyorum.

Bütçeyi biraz arttırıp ikinci el i7 3770 alabilirsiniz. Ekran kartınız düşük olsa bile oyun için yeterli. İlerleyen zamanlarda da para biriktirip ekran kartını güncelleyeceğiniz zaman konu açarsınız.

Bütçeyi biraz arttırıp ikinci el i7 3770 alabilirsiniz. Ekran kartınız düşük olsa bile oyun için yeterli. İlerleyen zamanlarda da para biriktirip ekran kartını güncelleyeceğiniz zaman konu açarsınız.

Evet o şekilde düşünmedim de değil. Bu işlemciyi arttırmam oyuna ne kadar yansır fps açısından?

Tek çekirdek performansında inanılmaz bir değişim yaşanacak. Şu anda ufak da olsa darboğaz yaşıyorsanız tamamen ortadan kalkacak. Ayrıca ekran kartı güncellemesinde işlemciniz GTX 1060'a kadar (1060 dahil) çoğu kartı destekleyecek güçte.

Tek çekirdek performansında inanılmaz bir değişim yaşanacak. Şu anda ufak da olsa darboğaz yaşıyorsanız tamamen ortadan kalkacak. Ayrıca ekran kartı güncellemesinde işlemciniz GTX 1060'a kadar (1060 dahil) çoğu kartı destekleyecek güçte.

Dediğim gibi fps en düşük piksel ve ayarlarda 20-35 arası sürekli değişen rakamlar alıyorum. Kasma çok fazla yok ama aksiyonlarda düşüyor baya. Ana kart destekleyecek mi o işlemciyi fakat o da bir problem. Ana kartım p8h61-m lx r2.0.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı