PUBG kalabalık anlarda FPS düşmesi

srcn90

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
10700K (5.1 GHz'da sanal çekirdekler kapalı 8+8 kullanıyorum) + RTX 3070 + 2x8 GB 4000 MHz CL16 sistemde herkeste olan FPS düşmelerini yaşıyorum. Biliyorum oyun arızalı ve herkes yaşıyor ama her işlemci upgrade yaptığımda min FPS'im daha yukarılara çıktı. Bunun sebebi tamamen işlemci mi? İşlemci ise nesi önemli? Mimari? Frekans? L3 cache bellek miktarı? Grafikler 2K Very Low ayarlarda.

Son düzenleme:
10700K (5.1 GHz'da sanal çekirdekler kapalı 8+8 kullanıyorum) + RTX 3070 + 2x8 GB 4000 MHz CL16 sistemde herkeste olan FPS düşmelerini yaşıyorum. Biliyorum oyun arızalı ve herkes yaşıyor ama her işlemci upgrade yaptığımdamin FPS'im daha yukarılara çıktı. Bunun sebebi tamamen işlemci mi? İşlemci ise nesi önemli? Mimari? Frekans? L3 cache bellek miktarı? Grafikler 2K Very Low ayarlarda.

Kanka 2K kullanıyorsun ama ayarlar Very Low yani wtf. bu arada i5-12400f aldım yolda bende pubg hastasıyım yeterli gelirmi acaba 1728x1080 low/off ayarlarda sanırım senin işlemcine denk ama bir tık kötüde olabilir pek anlamıyorum bilen varsa aydınlatsın

Kanka 2K kullanıyorsun ama ayarlar Very Low yani wtf. bu arada i5-12400f aldım yolda bende pubg hastasıyım yeterli gelirmi acaba 1728x1080 low/off ayarlarda sanırım senin işlemcine denk ama bir tık kötüde olabilir pek anlamıyorum bilen varsa aydınlatsın

2K'da oynarken FHD'de dürbün açıp baktığım uzaklıklara dürbün açmadan bakıp kıpırtıları görebiliyorum. Very low oynamamın sebebi ise gereksiz rötuş ve efektlerden kurtulup daha net adam görmek ve daha az FPS kaybetmek. Sana da öneririm.

O sorun bende de vardı, süper çözünürlüğü açınca çözdüm. Ama NVIDIA'da nasıl yapıldığını bilmiyorum.
Bu nedir hocam?

2K'da oynarken FHD'de dürbün açıp baktığım uzaklıklara dürbün açmadan bakıp kıpırtıları görebiliyorum. Very Low oynamamın sebebi ise gereksiz rötuş ve efektlerden kurtulup daha net adam görmek ve daha az FPS kaybetmek. Sana da öneririm.

Bu nedir hocam?

Keskinliği açarak bunu çözebilirsin 1080p de, NVIDIA image scalinglede çözebilirsin. Ha yok ben keyfine oynuyorum tryhard nolife gamer değilim diyorsan 4K da oynatır ekran kartın tabii eğer 4K bir monitörün varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı