PUBG Lite "DX11" Hatası Çözümü

Berkayİlyas

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarım gerekli minimum gereksinimleri karşıladığı halde DX11 hatası veriyordu. Bu hafta baya bir kurcaladım ve sonunda açmayı başardım.

Öncelikle bilgisayarımı güvenli modda çalıştırıp dahili ekran kartım olan Intel HD Graphics 4000 sürücülerini sildim. Daha sonra bilgisayar tekrar başlatılarak Intel'in sitesinden aldığım en son sürücüyü kurdum. Bu işlemden sonra tekrar denedim fakat açılmadı. Bu işlemi yine de yapmanızı tavsiye ediyorum.

Daha sonra harici ekran kartım (Nvidia GeForce GT720M) için Nvidia Denetim Masasına girdim. Masaüstünüzde PUBG Lite Launcher'ı vardır buradan giriş yaparsınız fakat oyunu başlatan exe dosyası Program Files içindedir. Bu yüzden hem Launcher'ı hem PUBG Lite exesinin başlatıcısını harici ekran kartım olan Nvidia ile başlatmayı seçtim. Bunu yapmak için Launcher'ın üstüne sağ tıklayıp "Grafik işlemciyle çalıştır" seçeneğinden varsayılan grafik işlemciyi değiştir derseniz, Nvidia Denetim Masası otomatik olarak gelecektir.

NVDM.jpg

Burada fotoğrafta da işaretli olduğu üzere tercih edilen grafik işlemciyi NVIDIA işlemcisi olarak işaretleyip uygula diyoruz. Aynı işlemi bende "C:\Program Files (x86)\PUBGLite\Client" içerisinde bulunan PUBG lite exe dosyası için de yapıyoruz. En son olarak tekrardan Nvidia denetim masasını açıyoruz. Sol tarafra fotoğrafta işaretli olan "PhysX Yapılandırmasını" seçip PhysX işlemcisini kendi ekran kartınız ne ise onu seçiyoruz.

NVDM2.jpg

Hepsinin sonunda bilgisayarını tekrar başlatıp oyunu açmayı deneyin. Ben bu şekilde sorunumu hallettim umarım size de yardımcı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı