PUBG Lite Oyun Hızı Sorunu

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Herkese merhaba arkadaşlar,

PUBG Lite oynarken dikkatimi bir şey çekti. Ben oynarken mesela oyunun genel hızı, hareketler falan yayıncıların veya videolardaki hıza göre baya yavaş gibi geliyor. Yani şimdi mesela Mithrain'i izlerken bakıyorum çok hızlı dönüyor, koşuyor, araba kullanıyor gibi. Ben oynarken sanki bakıyorum karakterin pek acelesi yok gibi:) Şimdi aranızdan "La sen Mithrain misin?" diyenler olabilir ama ben onun kadar iyi oynamak için sormuyorum. Sanki oyunda FIFA gibi ayarlarda oyun hızı bölümünde "Normal - Fast - Fastest" gibi bir seçenek varmış da ben onu açmamışım gibi bir oyun akışı var yani:)

Bilmem anlatabildim mi açıkça ama sizce neden oluyor bu ya da öyle saçma bir göz veya his aldanması gibi bir şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende CS'de oluyordu. Alakası var mı bilmiyorum 144HZ'e geçince düzeldi. Belki psikolojikte olabilir.
Monitörü 144 Hz yapınca mı yani? Çok mantıklı gibi gelmedi bana ama hocam bilemedim:) Belki görüntü gibi etkiliyor diyorsan evet belki psikolojik gibi gelebilir aslında.

Hız sabittir öyle bir şey yok. :D
Onların fare hassasiyeti farklıdır, herhangi olaya tepki verme süreleri daha kısadır gibi gibi şeylerden ötürüdür.
El göz koordinasyonu olduğunu unutmamak lazım.
Bir de şunu denemeni rica ediyorum, oyuna gir ve sanki atlı kovalıyormuş gibi acele acele oyna bir de öyle dene bak bakalım bir fark olacak mı ahahah :D

Monitörü 144 Hz yapınca mı yani? Çok mantıklı gibi gelmedi bana ama hocam bilemedim:) Belki görüntü gibi etkiliyor diyorsan evet belki psikolojik gibi gelebilir aslında.
Yani yayından onların HZ bize yansır mı bilmiyorum ama CS'de 60'dan 144'e geçince oyun bambaşka oldu tepkiler çok hızlı oyun aşırı akıcı geliyor. Tabii dediğim gibi psikolojik olabilir 1700 lira verip karşılığında bir şeyler bekliyor insan :)

Bir de şunu denemeni rica ediyorum, oyuna gir ve sanki atlı kovalıyormuş gibi acele acele oyna bir de öyle dene bak bakalım bir fark olacak mı
Heh işte ben onu denedikten sonra bu konuyu açtım zaten:) Atıyorum okula atladın ve tırıs tırıs kaçmaya başladın değil mi, işte benim karakterin pek acelesi yok gibi. Öyle Mithrain gibi dümdüz topukları poposuna vura vura kaçmıyor adeta:) Bizimki bildiğin parkta gezer gibi koşuyor:) Shift'i ezmenin eşiğindeyim düşün:)
Yani yayından onların HZ bize yansır mı bilmiyorum ama CS'de 60'dan 144'e geçince oyun bambaşka oldu tepkiler çok hızlı oyun aşırı akıcı geliyor. Tabii dediğim gibi psikolojik olabilir 1700 lira verip karşılığında bir şeyler bekliyor insan :)
Bak bu doğru işte. CS:GO için dediğin çok doğru. Yüksek Hz monitör şart o oyun için. 1700 TL verince yavaşlama şansı bile yok:)

Düşük fps veya düşük hassasiyet sebep oluyordur buna bence. V-Sync açık 60 fps sabit oynamak yerine kapatıp 100 fps üzeri değer alınca daha akıcı oluyor oyun. Belki plasebo bilemiyorum ama bana öyle geliyor.

Heh işte ben onu denedikten sonra bu konuyu açtım zaten:) Atıyorum okula atladın ve tırıs tırıs kaçmaya başladın değil mi, işte benim karakterin pek acelesi yok gibi. Öyle Mithrain gibi dümdüz topukları poposuna vura vura kaçmıyor adeta:) Bizimki bildiğin parkta gezer gibi koşuyor:) Shift'i ezmenin eşiğindeyim düşün:)

Bak bu doğru işte. CS:GO için dediğin çok doğru. Yüksek Hz monitör şart o oyun için. 1700 TL verince yavaşlama şansı bile yok:)
oyunu fps modunda oynuyorsunuz değil mi? Bende o olay TPP modunda oluyor.

O zaman şunu yap kendi oyununu videoya çek ve izle sonra bakalım aynı hissiyatı yaşayacak mısın?
Şuan bende merak ettim :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı