PUBG Lite Oyun Hızı Sorunu

V-Sync açık 60 FPS sabit oynamak yerine kapatıp 100 FPS üzeri değer alınca daha akıcı oluyor oyun.
V-Sync kapalı aynen 75-90 FPS arası sahneye göre değişiyor.
Oyunu FPS modunda oynuyorsunuz değil mi? Bende o olay TPP modunda oluyor.
TPP oynuyorum ben. E-sporcu olma gibi bir planım olmadığından eğlencelik oynuyorum yani:)
O zaman şunu yap kendi oyununu videoya çek ve izle sonra bakalım aynı hissiyatı yaşayacak mısın?
Mantıklı:) Bir ara oynarken ekran kaydı alayım olmazsa buraya da atarım bir karşılaştırırız;)

Amatörlerle oynadıkları için rahat ve hızlı oynuyorlar :) Sürekli yeni hesap açıp sadece çaylaklarla oynuyorlar. 144 Hz de etkiliyor gerçi FPS 60'ın üzerinde ise baya fark ediyor.

Acaba FPS'i sabitlemiş olabilir misin 60'a falan?

Acaba FPS'i sabitlemiş olabilir misin 60'a falan?
FPS sayacı açık ama oradan görüntüleyebiliyorum. Yani benim derdim dediğim gibi uçup kaçmak değil CS:GO'da bıçak alıp koştuğumuz sahneler gibi ama sanki oyundaki bir akıcılık ayarı varmış da FIFA gibi ben onu açmamışım gibi hissettiriyor böyle.

Videodan izleyince siz oynamadığınızdan her şey daha hızlı kolay gibi gözüküyor ancak siz oynayınca gerçek zorluğu hissiyatı kavradığınız için bana göre o yüzden yavaş gibi geliyordur.

Videodan izleyince siz oynamadığınızdan her şey daha hızlı kolay gibi gözüküyor ancak siz oynayınca gerçek zorluğu hissiyatı kavradığınız için bana göre o yüzden yavaş gibi geliyordur.
Hissiyat aldanmacası diyorsun yani? Ben de açıkçası öyledir diye düşünüyorum ama daha iyi bilen bir arkadaş belki çıkar da şu ayarı açtın mı der belki diye düşündüm anlık.

Zannetmiyorum aynı şeyleri yarış oyunlarında çok yaşıyorum ve R6 gibi oyunlarda yaşıyorum turnuva maçlarını izliyorum mesela bana da aynı hissiyatı vermiyor.

Aslında biraz deneme yanılma ile hassasiyeti artırıp fare ivmesini vs. açarak kol ve bilek hareketine göre en rahat ve akıcı ayarı yakalayabilirsin.
Onda bir sorunum yok işte. Mouse hareketleri gayet akıcı ya da klavyeden aldığı hareketler. Ama örnek veriyorum düz koşu veya yan yan gitmek veya koşarken dönmek gibi şeyler. Yani oynanışla ilgili şeyler daha çok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı