PUBG Mobile 2 kişi aynı Wi-Fi kasma sorunu

Abdullah bulut

Decapat
Ayni evden ben bilgisayardan PUBG mobile oynarken arkadaşım ise telefondan oynuyor. Fakat oyunum kasiyor. Mesela arabada gidiyoruz oyunda. Ikimizinkide ayni yerlerde kasma yapiyor. Fps'e bakiyorum o an anlık düşüyor ve çıkıyor o FPS oynaklığı sırasında asmalar oluyor ve akıcı oynayamıyorum. Ping'de iyi aşırı bir oynaklık olmuyor. Ne yaptiysam çözüm bulamadım. Acaba oyunun optimizasyon sorunu falan mı var diye düşünüyorum fakat aynı sistem ile akıcı bir şekilde oynayanlarda görüyorum. Bilgisi veya cözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum.

1050 Ti 4 GB
Ryzen 2200G
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin kötü değil. Ama 2 kişi girdiğiniz için tıkanabilir eğer optimizasyon sorunu olduğunu düşünüyorsan oyun esnasındayken grafik ayarlarını değiştir. Baktın halen daha devam ediyor ikinizde farklı bir internet sağlıcısından bağlanın oyuna.

Sistemin kötü değil. Ama 2 kişi girdiğiniz için tıkanabilir eğer optimizasyon sorunu olduğunu düşünüyorsan oyun esnasındayken grafik ayarlarını değiştir. Baktın halen daha devam ediyor ikinizde farklı bir internet sağlıcısından bağlanın oyuna.
Hocam cevap icin tesekkur ederim. Lakin sorun internet kaynaklida degil. Farkli takimlara girerekde denedim. Ozellikle dusman yakinlarda oldugu zaman ve arabada giderken falan cok fazla FPS drop yiyorum. Ama bu sadece squad(4 kisilik takim) modunda oluyor hala anlam verebilmis degilim bu duruma.

Ayni evden ben bilgisayardan PUBG mobile oynarken arkadaşım ise telefondan oynuyor. Fakat oyunum kasiyor. Mesela arabada gidiyoruz oyunda. Ikimizinkide ayni yerlerde kasma yapiyor. Fps'e bakiyorum o an anlık düşüyor ve çıkıyor o FPS oynaklığı sırasında asmalar oluyor ve akıcı oynayamıyorum. Ping'de iyi aşırı bir oynaklık olmuyor. Ne yaptiysam çözüm bulamadım. Acaba oyunun optimizasyon sorunu falan mı var diye düşünüyorum fakat aynı sistem ile akıcı bir şekilde oynayanlarda görüyorum. Bilgisi veya cözüm önerisi olan varsa yardımcı olabilirse memnun olurum.

1050 Ti 4 GB
Ryzen 2200G
8 GB RAM
Pubg mobile emülatörden oynanan bir oyun olduğu için bilgisayarınızı doğru kullanamayabilir sen ayarlardan ram vereceksin oyuna ve oyun içi ayarlarını resimde verdiklerim gibi yapmalısın bu şekilde kasma olmayacaktır.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 66
  • asa.png
    asa.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 79
  • sdaad.png
    sdaad.png
    84,9 KB · Görüntüleme: 66
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı