PUBG Mobile için emulatör tavsiyesi

Hala neden telefon oyununu bilgisayarda oynayanlar var yazıyorlar. Sebebini belirteyim kendim için. Telefonum mobile kaldırıyor fakat "oyunun mekaniklerini seviyorum". Ayrıca, ben emülatörden girdiğimde zaten telefon ile eşleşmiyorum. Ayrıca, arkadaş ortamlarımızdan kiminin telefonu iyi oyunu akıcı oynatıyor, kiminin telefonu iyi değil bilgisayarı mevcut oradan oynuyor. Hal böyleyken karma şekilde girip "emülatörlere karşı" oynuyoruz. Lite sürümünün gelmesi emülatör için çözüm değil bilhassa Steam versiyonunu kaldırmayan bilgisayarlar için bir çözümdür. Eğer mobil için çözüm olsa oyun mekanikleri mobil ile aynı olurdu. (Ateş etme, loot yapma vs.)

Arkadaşlar bu oyun ekran kartından ziyade işlemciye yük bindiren bir oyundur. İmzamdaki sisteme sahip birisiyim adam görünce ince kasmalar bende de olmaktadır. Ryzen 7 serisi ile İntelin i7 serisi olan sistemler biraz daha rahat oynatmaktadır. (Çekirdek farkından dolayı) Optimizasyon anlamında zaten sıkıntısı olan bir oyunu emülatör üzerinden ve her işi işlemciye yük bindirerek oynattığımızdan droplar olacaktır. (Youtuber'larda bile olmaktadır.) Fakat yukarıda arkadaşlarında yardımcı olduğu ayarlar neticesinde bir nebze daha oynanabilir hale gelmektedir. Lite sürümü gibi .exe üzerinden verilmesi umuduyla devam etmekteyiz. Haricinde benimde bir kaç oyuniçi sorunlarım mevcuttur. Başına gelen veya bilgisi olan varsa sevinirim. İyi oyunlar.

1-Mouse hassasiyet ayarlarını yapıyorum fakat oyun esnasında ayarlarım bana uygunken çantayı açtığımda yavaşlıyor mouse. Bunun nere ile alakası vardır? DPI hızlandırırsam düzeliyor fakat bu sefer hassasiyet ayarlarım bozuluyor.
2- Oyuna çantayı açıp birşey alıp bıraktığım zaman tekrar kapattığımda yönüm ön ise arkaya dönüyor arka ise öne saçmalıyor çoğu zaman.
3- Dürbün açtığımda ve mouse üzerinden yuvarlak kısmı ileri geri hareket ettiğimde dürbünü uzaklaştırıp yakınlaştırıyordu. Şimdi de yapıyor fakat çoğu zaman adamın görüşünü değiştiriyor dürbün açıkken. Mesela; ileriye iteklediğimde görüşü, sağ çapraz yukarı. Geri çektiğimde sol çapraz aşağı oynatıyor.

Bence tencent emülatörü kullanın resmi emülatör sanallaştırma ayarlarını bios tan yapın CPU settings menüsü vardır oradan virtual ayarını açın.

Yeni konular

Geri
Yukarı