PUBG Mobile sistem kullanımları düşük

İşletim sistemi
Windows 10

kingo199

Hectopat
PUBG Mobile oynarken aşırı FPS dropları yiyorum. PUBG Mobile oynarken işlemci sıkıntısını sanallaştırma ile açtım ama CPU %60'larda ekran kartı ise %10-20 civarında RAM'im 8 GB ama 500 MB kullanıyor çözümünü bulamadım. Niye böyle ve bu yüzden mi sürekli drop yiyorum?

Sistemim i5 8265U MX 130 8 GB DDR4 RAM 512 GB SSD.

Dosya Ekleri

• ekran kartı kullanım.png
    ekran kartı kullanım.png
    441,4 KB · Görüntüleme: 153
Hocam ayarlardan grafik ayarlarına tıkla grafikleri akıcı yap zaten öyle oynuyorsun kare hızı seçeneklerinden aşırı ya tıkla oyun İngilizce sanırsam Extreme yazıyor olması lazım ona tıkla. Yani kare hızı maximum hangisi varsa ona tıkla. Sonra oyunu kapa aç.

Hocam denedim ama olmadı oyun zaten akıcı kare hızı ise zaten aşırıda fakat RAM kullanımı niye bu kadar düşük
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ekran kartı benimkiyle aynı fakat kullanım daha yüksek hocam neden acaba?

Oyun "MOBİLE" mobil için yani telefon için üretilmiş. Oyunun stabil çalışmasını istiyorsan git telefondan oyna ya da Lite sürümünü indir.

Hocam denedim ama olmadı oyun zaten akıcı kare hızı ise zaten aşırıda fakat RAM kullanımı niye bu kadar düşük
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ekran kartı benimkiyle aynı fakat kullanım daha yüksek hocam neden acaba?

Hocam ayarlardan motor ayarlarına girin RAM kullanımına ellemiş olabilir misiniz ona bakın. Onu otomatiğe ya da 8 GB'ye çekin. İşlemci kullanımını otomatiğe alın.

Hocam sana şunu söyleyeceğim. Emilatör ayarlarına gir düzgünleştirmeyi kapat hafızayı maximum 4096 MB var onu yap zaten 8 GB RAM var. İşlemcin kaç çekirdek ise onu işaretle. Onun dışında ekran kartın hangi grafik işletme ye sahip onu bul ona göre işaretle. Dahili ekran kartına öncelik tanı nedir ne değildir bilmiyorum bir kere onu açarak gir oyuna bir kere kapayarak gir bakalım hangisinde daha fazla FPS veriyor onu göre değiştir onu.(motor ayarlarından)

Son düzenleme:
Ben de PUBGM oynuyorum youtube üzerinde HAN HOLO olarak kanalım mevcut, bu konuyla ilgili videom var kasma takılma olayı nedeniyle yardımcı program ve grafik ayarlarını gösteriyorum faydası dokunur, yapamazsan açıklamadan dicord gel akşam yaz.

Hocam söylediğiniz tüm ayarları denedim ama RAM kullanımı çok düşük ama gönderdiğim videoda ise yüksek bende ise CPU kullanımı ve RAM kullanımı da çok düşük onun ayarlarını kullanıyorum sistemim zaten onunla aynı ama yine de kasıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı