PUBG Mobile'ın takılmaması için işlemci mi önemli ekran kartı mı?

İşletim sistemi
Windows 10

m5a87

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim harici ekran kartı yanı anakartta mevcut olan Intel sisteme sahibim
İşlemcim Intel Pentium G4400 3.3 GHz işlemci var. Ekran kartı ise 5GB fakat PUBG Mobile oynarken takılmalar oluyor. Bana lazım olan hangisi? İşlemci mi yoksa dahili ekran kartı mı?
Ekran kartım yeterli diye düşünüyorum. Bir de sizin fikrinizi almak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim harici ekran kartı yanı anakartta mevcut olan Intel sisteme sahibim.
İşlemcim Intel Pentium G4400 3.3 GHz işlemci var. Ekran kartı ise 5GB fakat PUBG Mobile oynarken takılmalar oluyor. Bana lazım olan hangisi? İşlemci mi yoksa dahili ekran kartı mı?
Ekran kartım yeterli diye düşünüyorum. Bir de sizin fikrinizi almak istedim.

PUBG Mobile minimum sistem gereksinimleri

• İşletim sistemi olarak: Windows 7, 8,8.1 ve 10.
  • İşlemci olarak: Intel Dual-Core, AMD-1.8 GHz.
  • Ekran kartı olarak: NVIDIA GeForce 8600/9600GT, ATI/AMD Radeon HD2600/3600
  • RAM olarak: 3 GB.
  • DirectX: Sürümü 9.0C
  • Depolama alanı olarak: 2 GB kullanılabilir alan.

PUBG Mobile önerilen sistem gereksinimleri

• İşletim sistemi olarak: Windows 7, 8,8.1 ve 10(64 Bit)
  • İşlemci olarak: Intel Core i3 8100 veya AMD-Ryzen 5 2600.
  • Ekran kartı olarak: Gtı NVIDIA GTX 660, GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon HD 7850.
  • RAM olarak: 8 GB DDR 4 RAM Corsair Vengeance.
  • DirectX olarak: Sürüm 11.
  • Depolama alanı olarak: 120 GB Adata SSD/1 TB HDD.

Bunlardan hangisi eksikse onu alman daha yararlı olacaktır.

Hocam takılmadan oynamak için en azından 4-6 GB RAM lazım. Motor açıkken 2.5 GB'ye yakın bir RAM tüketiyor. 3 GB'ye yaklaşıyor. İşlemci daha önemli bu arada. Çoğu dandik ekran kartı bile çalıştırıyor.

Bildiğim kadarıyla İntel'de VT-x olması lazım virtualization (sanallaştırma) seçeneğini biostan açmanız gerekiyor. Yoksa işlemciniz ne kadar iyi olursa olsun performans vermeyecek. Pubg mobile gibi oyunlar emulatör aracılığı ile çalıştığı için sanallaştırma yapmak gerekiyor. Bir deneyin derim. Tabi işlemcinizde böyle bir seçenek varsa ki ben olduğunu düşünüyorum. Eğer yok ise destekleyen işlemcilerden bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı