PUBG neden çöktü ve ücretsiz oldu?

WukuWukong

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, büyük bir PUBG (Steam sürümü) hayranı olarak 3 sorum var. İlk soru: Önceden de aynı oyun olmasına rağmen şu an insanlar neden PUBG'yi zaman kaybı olarak görüyor? İkinci sorum: PUBG ücretsiz olunca yeni anti hile sistemi gelecek, eğer anti hile sistemi başarılı olursa oyun yeniden popülerleşir mi? Üçüncü sorum: İnsanlar oyunu neden bıraktı? Bence muadil oyunlar olmasından değil farklı sebepleri de var.

Merhaba, büyük bir PUBG (Steam sürümü) hayranı olarak 3 sorum var. İlk soru: Önceden de aynı oyun olmasına rağmen şu an insanlar neden PUBG'yi zaman kaybı olarak görüyor? İkinci sorum: PUBG ücretsiz olunca yeni anti hile sistemi gelecek, eğer anti hile sistemi başarılı olursa oyun yeniden popülerleşir mi? Üçüncü sorum: İnsanlar oyunu neden bıraktı? Bence muadil oyunlar olmasından değil farklı sebepleri de var.

Optimasyon ve hileler düzeltilirse bence oynanır.

Artık piyasada daha güzel Battle Royale'ler var Warzone, Apex Legends gibi oyunlar bence daha ilgi çekici bir sürü hile zaten başlı başına bir sebep ve getirdiği Event'lerde çok ilgi çekici değil sürekli Asya pazarı için Event geliyor gibi optimizasyonu en son oynadığımda iyiydi 2 ay oldu şu anda nasıl bilmiyorum ve benim için önemli bir etken daha kitlesi bence aşırı toxic.

Battle Royale olunca ister istemez uzun zaman oynayınca sıkıyor nedeni de sürekli aynı mantığın üstüne kurulmuş olması. Yeni anti hile sistemi başarılı olursa oyuncu sayısı artacaktır tahminimce.

Zamanında büyük bir battle royale furyası vardı. Bir arkadaşın dediği gibi bu moda, zamanla geçmeye başladı. Aynı zamanda PUBG'de bir ton hile var. Adamlar şu kadar hileciyi banladık diyorlar ama işe yaramıyor. Eğer yeni bir hile sistemi gelirse, belki oyuncu sayısı da artar. Oyunun büyük eksikleri var ve bu eksiklikler düzeltilirse, PUBG gene yükselişe geçebilir.

İnsanların oyunu bırakma sebebi bence daha güncel, yeni ve ücretsiz Battle Royale oyunlarının piyasaya çıkması. PUBG yokken en popüler oyunlardan birisi CS:GO'ydu. PUBG çıktıktan sonra bir sürü oyuncu ve büyük yayıncı PUBG'ye geçti. PUBG'den sonra da Fortnite, Valorant diye gidiyor. Oyun ücretsiz olduktan sonra hilelere çözüm bulurlarsa ve oyundaki botlar da azalırsa bence ilk çıktığı gün kadar oynanmasa da yine fazla oynanır eskisine göre. Açıkçası ben oyunu satın aldım, indirdim ve iade ettim. Ücretsiz olduğu gibi oynayacağım.

Oyunu 3 sene oynayıp bırakan biri olarak ;
1- Harita seçimi yapamamak
2- Ki bence en büyük sorun , çoğu kişinin makro kullanması , al bi core3 mouse yap , mis gibi nerdeyse sekmeyen silahlarla oyna , ve hiç ban yeme . Şahsen kendim de denedim makro olayını ve bir aya yakın kullandım şaka gibi ban atmadı , bende bu yüzden bıraktım.
Mesela alternatif olarak SUPER PEOPLE oynuyorum , şimdilik herşey yolunda.

H1Z1 gibi pek çok Battle royal oyununun ortak kaderi, önce büyük bir kitleye ulaşıyorlar, ardından sadece pusarak ve koşarak ilk 5'e girebildiğiniz oyun tarzı sizi sıkmaya başlıyor. CoD Warzone gibi daha agresif bir oynanış sunmadıkça işleri zor. İnsanlar daha çok FPS oyunu kafasında bir combat sistemi istiyor bence.

Geri
Yukarı