PUBG oynarken işlemci hızının 0.78'e sabitlenmesi

RodiEA

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın önemli özellikleri:
  • GPU: GTX 860M
  • CPU: İ7 4710hq
  • RAM: 16 GB

Ayarlarım very low, sadece doku ayarı medium. İşlemcim 3.5 GHz hızla çalışırken 50-60 FPS alıyorum fakat nedenini bilmediğim bir etkenden dolayı işlemci hızım 0.78 GHz sabitleniyor ve FPS 10-25 arasına kadar düşüyor. Yaklaşık 5-6 dakika böyle devam ediyor bi randa işlemcim eski haline dönüyor ve oyunum tekrar 50-60 FPS oluyor. Yerli yabancı tüm forumlara baktım park controler adlı programı denedim fakat çözüm bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım ısınma sorunu var. MSI Afterburner veya HWMonitor ile FPS düşmesi olduğu andaki sıcaklık değerlerini gösterebilirseniz anlaşılacaktır.

Fan temizliği ve termal macun değişimi yapın. Garantisi devam ediyorsa servisin ücretsiz yapması gerek. Etmiyorsa da kendiniz yapabilirsiniz. Kendiniz yaparsanız kaliteli bir macun sürün. Bunun yanında laptop soğutucusu da alabilirsiniz. Bunların hepsini yaptıktan sonra biraz rahatlama olması gerek ama malum sıcak yaz aylarındayız, bir de laptop olunca böyle sıkıntılar olması normal.

Fan temizliği ve termal macun değişimi yapın. Garantisi devam ediyorsa servisin ücretsiz yapması gerek. Etmiyorsa da kendiniz yapabilirsiniz. Kendiniz yaparsanız kaliteli bir macun sürün. Bunun yanında laptop soğutucusu da alabilirsiniz. Bunların hepsini yaptıktan sonra biraz rahatlama olması gerek ama malum sıcak yaz aylarındayız, bir de laptop olunca böyle sıkıntılar olması normal.
teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı