PUBG Silah Tepme Sorunu

98ibrahim

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1-1.5 aydır oyunu oynuyorum. Vuruşlarım aşırı derece sekiyor. A4TECH kablosuz fare kullanıyorum. Oyuncu farem yok. Youtube'de macro videolarına denk geldim birkaç tane ama onlar da oyuncu fareleri için. Ne yapamam lazım? Bu konuda bana yardımcı olur musunuz? Oyun oynarken çok sinirimi bozuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyundaki eklentileri bulup boş yerde spray atarak sana en uygun silahı bulman gerek. Ama AR denilen makineli tüfekleri cidden mahfettiler güncellemelerle ben artık 1 sniper 1 hafif makineli kullanıyorum ump veya vector daha iyi oluyor

Öncelikle kendine güzel oyuncu ekipmanları alman lazım.

Gayette elindeki mouse ile oynayabilir. İster 10TL ister 1.000TL olsun elindeki mouse, en fazla biraz daha konfor sağlar. Öyle bir söylemişsiniz ki sanki mouse kaliteli olmazsa oyun oynanmıyormuş gibi.

İş bilekte bitiyor, öğrenmen gereken tek şey spray. Araştırıp videoları bulabilirsin, makro gibi seni diğer oyunculardan üstün kılacak şeylerin hileden farkı yok.

Gayette elindeki mouse ile oynayabilir. İster 10TL ister 1.000TL olsun elindeki mouse, en fazla biraz daha konfor sağlar. Öyle bir söylemişsiniz ki sanki mouse kaliteli olmazsa oyun oynanmıyormuş gibi.

İş bilekte bitiyor, öğrenmen gereken tek şey spray. Araştırıp videoları bulabilirsin, makro gibi seni diğer oyunculardan üstün kılacak şeylerin hileden farkı yok.
Yazdıklarımı senin nasıl anladığına bağlı dostum. Yetenek olmadıktan sonra oyun moyun oynanmaz. Olay sprey ile bitmiyor. Asıl önemli olan Aim tutmak ve refleks. Refleksin yoksa zaten rekabetçi oyunlarda bir adım bile öteye gidemezsin. Senin dediğine varırsak bu kadar parayı boşa veriyoruz bu farelere. Alalım 20TL'ye sıradan fareler ile oyun oynayalım. Ben tutupta konfor için fare almam, sensörüne bakarım, izleme değerlerine bakarım. Benim ekipmandan kastım kulaklık ve fare birde düzgün bir monitör. Onlarca fare kullandım denedim meğersem bu kadar fareyi sadece konfor için kullanmışım. :) Ekipmanlar o kadar şey değiştiriyor ki bizzat kendi arkadaşlarımdan biliyorum. Yorumun biraz boş olmuş kusura bakma.

Yazdıklarımı senin nasıl anladığına bağlı dostum. Yetenek olmadıktan sonra oyun moyun oynanmaz. Olay sprey ile bitmiyor. Asıl önemli olan Aim tutmak ve refleks. Refleksin yoksa zaten rekabetçi oyunlarda bir adım bile öteye gidemezsin. Senin dediğine varırsak bu kadar parayı boşa veriyoruz bu farelere. Alalım 20TL'ye sıradan fareler ile oyun oynayalım. Ben tutupta konfor için fare almam, sensörüne bakarım, izleme değerlerine bakarım. Benim ekipmandan kastım kulaklık ve fare birde düzgün bir monitör. Onlarca fare kullandım denedim meğersem bu kadar fareyi sadece konfor için kullanmışım. :) Ekipmanlar o kadar şey değiştiriyor ki bizzat kendi arkadaşlarımdan biliyorum. Yorumun biraz boş olmuş kusura bakma.

Kusurluk bir şey yok, mantık çerçevesinde tartışıyoruz ki banada senin yorumun aynı hissiyatı verdiği için cevap verme gereği duydum zaten.

Cümlene yetenek ile başlamışsın da tekrar bi’ bakarsan zaten iş bilekte bitiyor cümlesini kullandığımı görürsün, aynı şeyi savunuyorsun yani benimle. Söylemeye çalıştığım çok açık bence, 10TL fiyatı olan bir mouse ile oynanmaz diye bir şey yok, gayette güzel oynanır mouse sadece belli bir seviyeye kadar konfor sağlar gerisi yine yeteneğe bağlı kalır, yani bu yetenek derken sadece arkaşın sorunu spray olduğu için öyle söyledim, yoksa aimi bile geç, durum/pozisyon okuma bile bu oyun için çok çok önemli bir yetenek.
Arkadaşlarımdan biliyorum demişsin, ona da şöyle cevap vereyim, direk kendimden... Ben gayet ucuz ve kalitesiz olarak tabir ettiğimiz mouselar ile hatta kulaklığım olmadan CSGO gibi rekabetçi türünün en önde gelen oyunlarından birinde LEM rütbesine kadar çıkabildim. Kolay değildi ama oluyor işte, yine dediğim gibi mouse bir yere kadar, yoksa oyunu bilmeyen bir adamın eline Deathadder Chroma verince aniden shroud kesilmiyor. Umarım anlatabilmişimdir. :)

Kusurluk bir şey yok, mantık çerçevesinde tartışıyoruz ki banada senin yorumun aynı hissiyatı verdiği için cevap verme gereği duydum zaten.

Cümlene yetenek ile başlamışsın da tekrar bi’ bakarsan zaten iş bilekte bitiyor cümlesini kullandığımı görürsün, aynı şeyi savunuyorsun yani benimle. Söylemeye çalıştığım çok açık bence, 10TL fiyatı olan bir mouse ile oynanmaz diye bir şey yok, gayette güzel oynanır mouse sadece belli bir seviyeye kadar konfor sağlar gerisi yine yeteneğe bağlı kalır, yani bu yetenek derken sadece arkaşın sorunu spray olduğu için öyle söyledim, yoksa aimi bile geç, durum/pozisyon okuma bile bu oyun için çok çok önemli bir yetenek.
Arkadaşlarımdan biliyorum demişsin, ona da şöyle cevap vereyim, direk kendimden... Ben gayet ucuz ve kalitesiz olarak tabir ettiğimiz mouselar ile hatta kulaklığım olmadan CSGO gibi rekabetçi türünün en önde gelen oyunlarından birinde LEM rütbesine kadar çıkabildim. Kolay değildi ama oluyor işte, yine dediğim gibi mouse bir yere kadar, yoksa oyunu bilmeyen bir adamın eline Deathadder Chroma verince aniden shroud kesilmiyor. Umarım anlatabilmişimdir. :)
İlk mesajında dahil bu mesajında dahil aksine bir şey söylemedim zaten. Aynı şeyleri söylüyoruz zaten. Ama standart bir fare ile de bir yere kadar yani onu demeye çalıştım birazda.

önerilerinizden ötürü hepinize teşekkür ederim bu gün silah kullanma konusunda birazcık kendimi geliştirmeye çalıştım faydasını görür gibiyim belki ilerde orta bütçelerde bi kablolu mause alıp deneyebilirim belki farkı olur grafik ayarlarımıda burada paylaşsam o konuda da yardımcı olabilirseniz sevinirim.
soldaki benim oynadığım ayarlar sağdakide önerilen bi ara önerilen ayarları açtım ama biraz kastı tekrar eski haline getirdim bilmiyorum hangisiyle oynamam daha iyi olur
başka bi forumda arkadaşın birisi bu ayarları önermişti fps arttırmak için bende uyguladım verim almıştım ama nvidiayı güncelledikten sonra galiba bu ayarlarım gitti tam eminde değilim bu ayarlar hakkında ne düşünyorsunun diz üstü bilgisayarımın özellikleri ram 8 gb ekran kartı 4gb i5 işlemci ekran kartıda nvidia geforce 940MX acer aspire f15

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (36).png
    Ekran Görüntüsü (36).png
    261,1 KB · Görüntüleme: 102
  • Ekran Görüntüsü (37).png
    Ekran Görüntüsü (37).png
    261 KB · Görüntüleme: 96
  • 67775CA3-EBE2-4BB8-A914-3BC5099F0556.png
    67775CA3-EBE2-4BB8-A914-3BC5099F0556.png
    355,5 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
Sana kendi kullandığım ayarları veriyorum ekran kartlarımız arasında az fark var çünkü. Doku kalitesini "Düşük",kenar yumuşatmayı "Yüksek" ekran ölçeğini "100" ve geri kalan bütün ayarları çok düşük yap.
Çözünürlük olarak 1280x768 kullanmanı öneririm.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 95
  • 22.jpg
    22.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 89
  • 33.jpg
    33.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 94
  • 44.jpg
    44.jpg
    98,1 KB · Görüntüleme: 76
Sana kendi kullandığım ayarları veriyorum ekran kartlarımız arasında az fark var çünkü. Doku kalitesini "Düşük",kenar yumuşatmayı "Yüksek" ekran ölçeğini "100" ve geri kalan bütün ayarları çok düşük yap.
çok teşekkür ederim yarın deniyeceğim oyun içinden herhangi bir ayar değişikliği yapmama gerek varmı bunları yapamam yeterlimi
birde şey sormak istiyorum oyunda adam karşıma çıktığında farenin sağına basılı tutarakmı ateş etmek daha kolay oluyor yoksa birkere sağ tıklayıp dürbün holo vs takılıyken ateş etmek mi onu tam kavrayamadım da aklıma takıldı

* Mouse DPI ayarını en düşüğe çek ve oyundan hassasiyet ayarını kendi el alışkanlığına göre ayarla. Özellikle uzaklardaki adamları hedef alırken, elin fazla titremeyecek şekilde hassasiyet ayarı yap.

* Kablolu mouse kullanmaya bak. Kablosuz mouselarda frekans kopmaları, lag, takılma vesaire yaşanabilir.

* Genellikle birçok silah yukarı yönlü sekiyor. O sebeple ateş ederken, mouseu aşağı yönlü olarak çekerek direnç göster. Ayrıca boş alanlarda silahları deneyerek, hangi yöne doğru kaydıklarını gözlemleyebilirsin. Hangi yöne doğru kaydığını ezberle ve o yönün tersine doğru direnç uygula.

* Adam tam dibindeyse ve FPP modunda oynamıyorsan, TPP haliyle (adamın görünürken) ateş etmen bir nebze daha iyi olacaktır. Eğer ki adam orta-uzak mesafedeyse mutlaka FPP modunda, yani ekranda silah gözükürken hedef alıp ateş etmen en idealidir.

* Adamları rahat seçebilmen için ekran ayarlarım şöyle:

Çözünürlük: 1920x1080 (Monitörüne göre ayarla)
FPP kamera açısı: 103
Parlaklık: 100
Ekran ölçeği: 120 (Bilgisayarın ne ölçüde kaldırıyorsa, o kadar artırman iyidir. Eğer PC kaldırıyorsa 100'ün altına düşmemeye bak)
Kenar yumuşatma: Ultra (Kasma vesaire olursa, Yüksek ya da Orta yaparsın)
Rötuş: Çok düşük
Gölge: Çok düşük
Doku: Ultra (Kasma durumunda Yüksek ya da Orta yaparsın)
Efektler: Çok düşük
Yeşillik: Çok düşük
Görüş uzaklığı: Çok düşük
V-Sync: Kapalı
Hareket izi: Kapalı

Not: Eğer hala kasma olursa, kenar yumuşatmayı ve dokuyu ortadan da aşağıya alabilirsin. Hala çözüm olmazsa ekran ölçeğini 90 yaparsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı