PUBG Tam Ekran V-Sync 75 Hz sabitlenmiyor

Thekeysi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Arkadaşlar 75 Hz bir monitöre sahip oluğum için oyun içinde V-Sync açıp sabit 75 FPS oynamaya çalışıyorum ancak bunu sadece Tam Ekran (Pencere) modunda yapabiliyorum, Tam Ekran moduna aldığım zaman 60 FPS'ye sabitliyor ve görüntü kötüleşiyor.

Tam Ekran
tam ekran.jpg

Tam Ekran(Pencere)
tam ekran(pencere).jpg

Sebebi sizce ne olabilir?

Ayrıca bir başka konuda daha önce bir yayıncıyı izlerken adamları daha iyi görebilmek için çözünürlüğü 1728 x 1080 yaptığını gördüm. Ama benim çözünürlük ayarlarında böyle bir seçenek yok bunu nasıl yapabilirim?

Bahsettiğim yayıncının çözünürlük ayarı
çözünürlük.png

Bendeki çözünürlük ayarları
çöz.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG çözünürlük ayarı için şu yolu takip edebilirsin: Kullanıcılar-USER-AppData-Local-TslGame-Saved-Config-WindowsNoEditor. Burada çözünürlüğü istediğin şekilde ayarlarsın. Salt okunur şekilde kaydediyorsun. Çözen arkadaş böyle söylüyor. :)

PUBG çözünürlük ayarı için şu yolu takip edebilirsin: Kullanıcılar-USER-AppData-Local-TslGame-Saved-Config-WindowsNoEditor. Burada çözünürlüğü istediğin şekilde ayarlarsın. Salt okunur şekilde kaydediyorsun. Çözen arkadaş böyle söylüyor. :)
Bu dediğini internette gördüm ve denedim ama yine olmadı sadece ekrandaki çözünürlük ayarları var.

NVIDIA Denetim Masası - Ekran - Çözünürlük Değiştirme - Özelleştir - Özel Çözünürlük Oluştur - Oradan "1920" yazan kutucuğu 1720 diye değiştirip yenileme hızını da 75 yapıp uygularsan sorun çözülecektir.
Demek istediğim tam olarak da bu videoda var :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NVIDIA Denetim Masası - Ekran - Çözünürlük Değiştirme - Özelleştir - Özel Çözünürlük Oluştur - Oradan "1920" yazan kutucuğu 1720 diye değiştirip yenileme hızını da 75 yapıp uygularsan sorun çözülecektir.
Demek istediğim tam olarak da bu videoda var :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam dediğin gibi yaptım oldu teşekkürler. Ama buda aynı anlattığım şekilde sadece Tam Ekran (Pencere) modundayken oldu. Yani oyun tam ekran modundayken hiçbirşey olmuyor 75 FPS'ye de sabitlenmiyor çok tuhaf anlam veremedim.

Hocam dediğin gibi yaptım oldu teşekkürler. Ama buda aynı anlattığım şekilde sadece Tam Ekran (Pencere) modundayken oldu. Yani oyun tam ekran modundayken hiçbirşey olmuyor 75 FPS'ye de sabitlenmiyor çok tuhaf anlam veremedim.
Merhaba V-sync ile sabitlemek yerine oyun içi FPS sabitle ayarından yapın 75 hz ekran kullanıyorsanız görüntü temelli özelliğini seçin 144hz kullanıyor iseniz özeli seçip 75 yazın V-sync den daha verimli çalışıyor.

Merhaba V-sync ile sabitlemek yerine oyun içi FPS sabitle ayarından yapın 75 hz ekran kullanıyorsanız görüntü temelli özelliğini seçin 144hz kullanıyor iseniz özeli seçip 75 yazın V-sync den daha verimli çalışıyor.
Monitörüm 75hz Vsync açıkken 75hz sabitleniyor zaten ama sorunum oyun tam ekran modundayken sabitlememesi. Oyunu tam ekran moduna alıp dediginiz şekilde sabitlemeyi denicem.
Aygıt yöneticine gidip monitörü devre dışı bırakın
Bunu neden yapayım ki

Geri
Yukarı