PUBG Tavsiyeleri

Ichimaru

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaslar ben PUBG aldim ama oyuncularin kullandigi tabiriyle noob'um. Oyunun sürekli yayinlarini ve YouTube'da videolarini izliyorum ama hala cok iyi degilim. Sizce oyunda daha da iyilesebilmek icin ne yapmaliyim tavsiye verirseniz cok mutlu olurum ama baslangic duzeyinde. Oyuna alismak amacli yani. Bir de benim gibi bir noob'la oynamak isterseniz Steam nickim:
LarCener
Simdiden tavsiyeleriniz icin tessekurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Squad veya duo moduna girdiyseniz askeri loot alabileceğiniz bölgelere gidin. Reddit'teki PUBG spawn haritaları araba bulma konusunda vs.'de yardımcı olacaktır. Ayarlarınızda yüksek FPS'yi hedefleyin, oldukça avantaj sağlar size. Uçaktan atlarken istediğiniz yerin çok yakınına kadar gökyüzüne bakarak gidin, sonra aşağıya doğru çakılmaya başlayın. Paraşüt açtığınızda da en aşağıya bakarak (maksimum hızda) inin. En hızlı bu şekilde varacaksınızdır gideceğiniz yere. Red dot, 4x ve üstü sightları tercih edin. Holographic sight size daha az görüş alanı sunuyor boyutu yüzünden. (Çerçeveleri vs.) Arkadaşlarınızla girmiyorsanız squad ve duo modunda kesinlikle sesli iletişim kullanın.

Oyuna yaklaşık 3 aydır sahibim ve son 20 gündür aktif olarak oynamaktayım. Solo ve Duo seviyorum fazla kalabalık bana göre değil. Dün arkadaşımla girdik 5 oyunda 2 adet birincilik elde ettik. ( EU ve AS server'larında. )

Öncelikle oyunun maalesef bir alıştırma alanı yok yani oyunu, oyunun içindeyken öğrenmeniz gerekiyor. Daha yeni iseniz oyunu biraz bilen bir arkadaşınızla duo girmenizi öneririm.

İki kişi iseniz biriniz Sniper Rifle'lara ağırlık versin diğeriniz Assault Rifle ve SMG'lere. Paylaşımcı olun, ilk yardım çantası, enerji içeceği, bandaj gibi malzemelerinizi ortak sayıda tutmaya bakın. Biriniz ölünce yanında 10 tane ilk yardım çantasını heba etmesin yani.

Birinci ve ikinci alanın dışındaysanız pek panik yapmanıza gerek yok, enerji ve first aid kit ile rahatça alan içine varabilirsiniz tabi aşırı bir uzaklık yok ise.

Alanda 4. 5. daralmalardan itibaren yapacağınız en mantıklı şey mavi çizgi ile senkronize içeri doğru gitmektir. Özellikle mavinin dar kapanacağı yerlerden alan içine doğru girmek arkalanma riskinizi oldukça azaltacaktır.

Kill to play dediğimiz oyuncu tipi olmayın. Bu oyun biraz da sabır işi. Adam öldürmek değil birinci olmak olsun hedefiniz. ( 1 kill'le birinci olduğum oyunlar vardır. ) Rakip veya rakipleri görseniz dahi eğer sizi görmemişler ve başka bir yere doğru sıkıyorlarsa siz de o yöne doğru bakıp diğer rakipleri görmeye çalışın. Böylece 1 veya 2 değil 2 veya 4 rakibinizin yerini tespit etmiş olacaksınız.

Ve geldik son 8-10 kişinin kaldığı nabzın artık 150'lere vurduğu noktaya. :D Bırakın birbirlerini yesinler, alan kapanacaksa ve yeni alanın dışında kalacaksanız gözünüz sürekli daralacağı zamanda olsun çünkü çok fazla damage yiyor olacaksınız. Z basıp bir çalılık veya ağaç arkasında enerji, ağrı kesici boost'u yapıp C ile inceden inceden alan içine girebilirsiniz. Acele etmenize gerek yok zaten 2 alan arası mesafe bu süreden sonra 10-15 adım kadar olacaktır. ( Oyun ağaçlık, gölgelik bir alanda bitecekse Z basıp sürenerek bile alan içine girebilirsiniz. )

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı