PUBG ile PUBG Lite arasındaki farklar nelerdir?

Deacon St

Hectopat
Ben PUBG Lite oyuncusuyum. Çevremde ufak çaplı bir PUBG turnuvası var daha önceden normal PUBG oynamadığım için farklılıkları bilmiyorum tuş farklılığı vesaire değişik olan şeyleri yazar mısınız? Mesela num lock tuşundan otomatik koşuyorsun Lite'da g tuşundan bomba seçiyorsun. Yani zorlanır mıyım çok?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen, steam ile başlayan mobile belki sevmeyebilir ama olaya mobile ile başlayan da steame ısınamıyor. :) Lite aslında mobile nin pc versiyonu olmalıydı. Emülatör devre dışı bırakmalıydı. Neden mobile seviyoruz: yazılı, komutlu iletişim daha iyi. Diğerlerinde yazıyla anlaşamıyorlar ama mobile bu var. Kaldı ki arkadaşın oyuna girince sana mesaj atıyor ve sen oyunda bile olsan bunu görüyorsun,cevap verebiliyorsun. Yine ateş açıldığında ateş açılan yönü işaret etmesi özellikle kulaklıkları oyuncu ekipmanı olmayanlar için bir dengeleyici özellik gösteriyor. Yine mobile de karakter, diğer oyunlara oranla daha aktif hareket etme yeteneğine sahip. Düşmanın bulunduğu noktayı işaret atabiliyorsun yine mobile de. En önemli artısı, diğerlerindeki gibi silah tepmesi yok, çok daha az var. Bir başka artısı, gerek steamde gerekse Lite'da araçlar size hafif dokunsa bile ciddi can kaybı veya düşmeye sebep veriyor. Bu bence çok orantısız ama nedense böyle bıraktılar. Gerçekçilik ve simülasyona yakınlık açısından Steam versiyonunu öneririm. Ama diğer sebeplere bakarsak mobile daha önde. Sonuçta oyun oyunuyoruz ya gerek pc'yi gerekse kendimizi bu kadar kasmaya gerek yok. :)

Aynı düşünüyoruz. Basit arayüz, kolay oynanış vs. Keşke Lite gibi de Mobil sürümü yapsalar. Zaten emülatör illetiyle de uğraşsalar kullanıcıların bir kısmı ayrılıyor o tarafa. Madem oynuyorlar bunu en iyi şekilde 60hz yerine biraz daha FPS sınırını kaldırarak çok güzel olur diye düşünüyorum. Emülatör'de hileye belki fazla etki edilemiyor fakat exe üzerinden daha sağlıklı olabilir. Bu istediklerimiz yapılamayacak şeyler değil :) İmzamda ki sistemi kullanıyorum hala tam performans alamıyorum emülatörde. Telefonla da eşleşmesi güzel eşim oradan giriyor (her ne kadar tam bilgisayarlara karşı tam performan sergileyemese de) beraber oynuyoruz. :) Bu arada akşamları ara ara giriyor, hafta sonları oynuyoruz eklersen oynayalım kardeşim. :)

Geçen farklı bir başlıkta mobile'ı seviyorum dedim diye bir arkadaşla tartıştık. :) Fakat dediğiniz gibi 3'ünü de denedim en güzeli mobile. Ben sistemi yeni dizdim. Telefondan 2 yıldır oynuyordum zaten. Mekaniklerine alıştığım için emülatörde kolay geldi. Her ne kadar emülatör çok stabil olmasa da aynı oyun mekaniklerini Lite gibi exe üzerinden mobile sürümü verseler de şu emülatör ile uğraştırmasalar ne kadar güzel olur.
2060 superiniz var ve siz mobile pubg mi oynuyorsunuz. Çok şey kaçırıyorsunuz :) pubg steamda adam vurmaya başladığın zaman oyun elinde öyle bir akıyor ki aldığın killer seni tatmin ediyor resmen. oyunun güzelliği zorluğunda zaten

2060 superiniz var ve siz mobile pubg mi oynuyorsunuz. Çok şey kaçırıyorsunuz :) pubg steamda adam vurmaya başladığın zaman oyun elinde öyle bir akıyor ki aldığın killer seni tatmin ediyor resmen. oyunun güzelliği zorluğunda zaten

Hocam valla ana ve birinci sebebim eşimin telefondan girmesi beraber vakit geçirmemiz. ( Malum evlendikten sonra ayrı bir oda da saatlerce ayrı takılamıyorsun :) ) İkincisi telefondan alıştığımız mekaniklerin pc üzerinden daha kolay gelmesi. Üçüncüsü tüm arkadaşlarımızın PUBG kaldırabilecek pc'leri olmaması iyi kötü emülatör ve telefon eşlemesi yaparak girmemiz. Dördüncüsü pusucuların çok olması :) Birkaç kez girdim çok saklanıyorlar ve hiç belli olmuyor nereden çıkacakları Ultra'da da maşallah otlardan vs. hiç gözükmüyorlar. Low2da da oynamak bana gelmiyor. Belki de 4 arkadaş girip oynamadığımızdandır. Bir süre oynansa illaki alışılır fakat dediğim gibi genel çevre mobile üzerinde olunca malum oraya yönleniyoruz. Oyundaki amaç eğlence ve beraber vakit geçirmek olunca biz biraz eğlencesine takılıyoruz gırgır-şamata vs. :)

Hocam valla ana ve birinci sebebim eşimin telefondan girmesi beraber vakit geçirmemiz. ( Malum evlendikten sonra ayrı bir oda da saatlerce ayrı takılamıyorsun :) ) İkincisi telefondan alıştığımız mekaniklerin pc üzerinden daha kolay gelmesi. Üçüncüsü tüm arkadaşlarımızın PUBG kaldırabilecek pc'leri olmaması iyi kötü emülatör ve telefon eşlemesi yaparak girmemiz. Dördüncüsü pusucuların çok olması :) Birkaç kez girdim çok saklanıyorlar ve hiç belli olmuyor nereden çıkacakları Ultra'da da maşallah otlardan vs. hiç gözükmüyorlar. Low2da da oynamak bana gelmiyor. Belki de 4 arkadaş girip oynamadığımızdandır. Bir süre oynansa illaki alışılır fakat dediğim gibi genel çevre mobile üzerinde olunca malum oraya yönleniyoruz. Oyundaki amaç eğlence ve beraber vakit geçirmek olunca biz biraz eğlencesine takılıyoruz gırgır-şamata vs. :)
O konuda haklısınız tabi. Tek başınıza zevk vermez fazla.

Oyun mantığı açısından ve oynanış açısından fark görmek mümkün değil. Varsa bile çok ileri düzeyler içindir bu kapsamda olmadığımdan farkında değilimdir belki.
Görüntü kalitesi ve stabiletsi arasında çok fark var, görsel detay farkı aynı şekilde kısacası adam fark etmek zor.
Pubg lite daha hızlı reaksiyon verir, daha hızlı silah toplarsın daha kolay araç kullanırsın gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı