PUBG "unknown crash" hatası

ilovepattis

Centipat
1661808811968.png

Oyunda dün 1 kere crash verdi sonra açıldı ama şimdi hiç açılmıyor.
Dosyaları doğruladım sıkıntı yok. Oyunu HDD'den SSD'ye taşıdım yine olmadı.

PC özellikleri:
  • GTX 1660 Super TUF Gaming 6 GB.
  • Ryzen 5 5500.
  • 8x2 16 RAM.
  • ASUS Prime B450M-A II anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de vardı. Forumlar da ya da videolar daki çözümleri denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı. Sonra kendi çabalarım la sorunun neden kaynaklandığını bulmaya başladım. Son zamanlar da Windows Defender çekirdek yalıtımı başlığı altında Bellek bütünlüğünü açmamı önermişti. Oyunda ben onu açtıktan sonra sürekli açılırken hata verip kapanıyordu. Bunu kapattığımda sorunum çözüldü.

Yapmanız gerekenler.
1.Windows Defender'ı aç.
2. Sol Menüden cihaz güvenliğini seçin.
3. Sağ menüde çekirdek yalıtımı ayrıntıları sekmesine gelin.
4. Açılan sekmeden bellek bütünlüğünü kapatın. Hepsi bu kadar.

Not: Bu işlemi diğer çözüm yolları işe yaramadıysa deneyebilirsiniz.

Aynı sorun bende de vardı. Forumlar da ya da videolardaki çözümleri denememe rağmen hiçbiri işe yaramadı. Sonra kendi çabalarım la sorunun neden kaynaklandığını bulmaya başladım. Son zamanlar da Windows Defender çekirdek yalıtımı başlığı altında bellek bütünlüğünü açmamı önermişti. Oyunda ben onu açtıktan sonra sürekli açılırken hata verip kapanıyordu. Bunu kapattığımda sorunum çözüldü.

Yapmanız gerekenler.
1.Windows Defender'ı aç.
2. sol menüden cihaz güvenliğini seçin.
3. sağ menüde çekirdek yalıtımı ayrıntıları sekmesine gelin.
4. açılan sekmeden bellek bütünlüğünü kapatın. Hepsi bu kadar.

Not: Bu işlemi diğer çözüm yolları işe yaramadıysa deneyebilirsiniz.

Reis Allah senden razı olsun 1 aydır açamıyordum senin sayende açtım başkalarınada atacam bu yorumu.

Merhaba hata çözümünü buldum. Windows 10 içindir.

1- arama kısmına %appdata% yazalım açılan pencereden geri gelip local dosyasına giriş yapalım local dosyasını içerisinde TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor giriş yapalım.

2- GameUserSettings. İni adlı dosyayı silelim.

3-Steam giriş yapın ve PUBG sağ tıklayıp "yerel dosyalar" kısmına basalım. "dosyaları doğrulama" yapıp bilgisayarı yeniden başlatalım sorun düzelmiş olması gerekmektedir.

4- oyun içerisinde ayarlarınızı "kaydet" yaptıysanız yüklemeyiniz ayarlarınız bozuk olduğundan oyununuz kapanıyor "ayarlarınızı yeniden tek tek giriniz."

Merhaba hata çözümünü buldum. Windows 10 içindir.

1- arama kısmına %appdata% yazalım açılan pencereden geri gelip local dosyasına giriş yapalım local dosyasını içerisinde TslGame\Saved\Config\WindowsNoEditor giriş yapalım.

2- GameUserSettings. İni adlı dosyayı silelim.

3-Steam giriş yapın ve PUBG sağ tıklayıp "yerel dosyalar" kısmına basalım. "dosyaları doğrulama" yapıp bilgisayarı yeniden başlatalım sorun düzelmiş olması gerekmektedir.

4- oyun içerisinde ayarlarınızı "kaydet" yaptıysanız yüklemeyiniz ayarlarınız bozuk olduğundan oyununuz kapanıyor "ayarlarınızı yeniden tek tek giriniz."

Denemedim ama 11 de olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı