omerakz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemim iyi olmasına rağmen 30-40FPS alıyordum ve bu durumdan çok şikayetçiydim. Daha sonra birkaç şey farkettim ve düzelterek FPS'i arttırmayı başardım.

Düşük FPS alan arkadaşlara ve sistemi düşük olan arkadaşlara birkaç öneride bulunacağım. Bunları başka oyunlarda da deneyebilirsiniz.

1. İlk olarak PUBG'yi açtığınızda Ayarlar kısmına gelin ve Video ayarlarında Tam Ekran (Pencere Modu) işaretli ise onu Tam Ekran olarak değiştirin. Çoğu kişide bu Tam Ekran (Pencere Modu) olarak seçili olduğu için düşük FPS alıyorlar ve çözünürlüğü el ile ayarlayamıyorlar. Düzeltirseniz oldukça tatmin edici FPS değerleri göreceğinize eminim.
  2. Eğer bilgisayarınız oyunlarda düşük FPS veriyorsa ve oynadığınız oyun yüksek işlemci istiyorsa (Arma 3, PUBG gibi optimizasyonu çok iyi olmayan oyunlar öyledir) ve sizin işlemciniz çok meşgul olduğundan oyunlarda düşük FPS alıyorsanız Proccess Lasso isimli programı kullanarak oynadığınız oyunu işlemcide en üst sıraya alarak işlemcinin tamamen oyuna odaklanmasını sağlayabilirsiniz. Böylece işlemci isteyen oyunlarda FPS'iniz artacaktır. Ayrıca CPUCores tarzı paralı uygulamalar da kullanabilirsiniz fakat CPUCores'un yaptığı şeyi Proccess Lasso da yaptığı için sadece kolay kullanıma sahip diye parayı hak eder mi o size kalmış.
  3. Eğer gerçekten sisteminiz oyunlarda çok düşük FPS veriyorsa ve oynanamayacak haldeyse, bütün ayarları en düşüğe almanıza rağmen hala FPS artmıyorsa yapmanız gereken son bir şey kalıyor; çözünürlüğü düşürmek. Yalnız bir şeye dikkat edin, ekranınız örneğin 16:9 ise yine 16:9 ölçeğinde ama daha düşük çözünürlüğe alın oyununuzu. Ya da hangi ölçeği kullandığınızı bilmiyorsanız kendi ekran çözünürlüğünüzü ikiye bölerek veya bir buçuğa bölerek ayarlayabilirsiniz. Böylece görüntü kalitesinden yüksek derecede kayıp yaşayacaksınız fakat FPS değeriniz artacak.
  4. Son olarak, sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun V-Sync ayarını asla açık bırakmayın :). Her ne kadar görüntü kalitesini daha iyi yapacağını düşünsek de bu özellik aslında sadece dikey eşitlemeye yaramakta. Yani oyunlarda arada bir olan görüntü yırtılmaları diyebiliriz (yanlışım varsa düzeltin lütfen). Gerçekten FPS düşmanı olan bu özellik eğer açıksa derhal kapatın derim.
Evet arkadaşlar benden bu kadar. Siz de oyunlarda bildiğiniz FPS arttırma yöntemlerini paylaşırsanız daha çok kişiye yardımcı olabiliriz. Unutmayın; sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun, doğru ayarları yapmadığınız sürece hak etmediğiniz düşük FPS değerlerini alırsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı