PUBG Vsync Kapalıyken Kasma Yapması

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Son bir haftadır PUBG oynarken FPS yüksek olsa da Vsync kapalı durumdayken oyun sanki 15 FPS civarında gibi kasma yapıyor. Vsync açınca bu sorun düzeliyor. Önceden Vsync kapalıyken bu sorun olmuyordu. Aynı zam anda bu sorun sadece PUBG oynarken oluyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. İyi günler.
Sistem:
  • MSİ GE62 6QD
  • i7 6700HQ
  • GTX 960M
  • 8 GB RAM
  • 120 GB SSD + 1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı durum var. Normalde 80-100 arası FPS alıyorum ama sanki 20 FPS oynatıyor. Kasıyor gibi. Fakat 60 FPS sabit yapınca oyun normale dönüyor. Ama benim 60 FPS sabitken de ani FPS düşmeleri takılmaları oluyor bu sende oluyor mu bilmiyorum. Bence sorun monitörden olabilir. Daha yüksek hertzli monitör sorunu çözebilir.

Son bir haftadır PUBG oynarken FPS yüksek olsa da Vsync kapalı durumdayken oyun sanki 15 FPS civarında gibi kasma yapıyor. Vsync açınca bu sorun düzeliyor. Önceden Vsync kapalıyken bu sorun olmuyordu. Aynı zam anda bu sorun sadece PUBG oynarken oluyor. Konu hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim. İyi günler.
Sistem:
  • MSİ GE62 6QD
  • i7 6700HQ
  • GTX 960M
  • 8 GB RAM
  • 120 GB SSD + 1 TB HDD
O oyunda V-sync açık olmak zorunda ekrandaki yırtılmaları kapatıyor.Zaten pubg optimizasyon sorunu olan bi oyun o yüzden o modu açık oynamak daha mantıklı

8 GB RAM yetersiz kalıyor.

RAM yetersiz evet ama bu sorunun ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Sen hangi oyunu oynarsan oyna Vsync kapalıylen ekran kartın bir nevi monitöre yük bindirir. Kısaca eğer senin 60Hz monitörün varsa ve 60 FPS'in üstünde almaya çalışırsan monitörüne yüklenirsin. Kareler üst üste biner ve ekranda yırtılmalar olur. Bu durum oyun kasıyormuş gibi görünmesine sebep olabilir. Hem arkadaş ani FPS düşüşleri yaşıyorum dememiş. FPS düşük gibi geliyor demiş.

Kısaca arkadaşım Vsync gerekli bir teknolojidir. Sen 60Hz bir monitörde 300FPS alarak bir oyun oynamaya çalışırsan görüntüde bozulmalar olur.

Oyunun optimizasyon sorunu var bu tarz sorun yaşayanlar maalesef çok.Tavsiyem çözünürlüğünüzü ve oyun ayarlarını biraz düşürmeniz işe yarayacaktır,güncelleme geldiğinde güncellemenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar sorun kendinden çözülmüştü zaten. Bu bir şeyin yetersizliğiyle alakalı bir durum değildi. Önceden böyle bir sorun yoktu. Gene ben bir şey yapmadan düzeldi.

Hocam cs-go hariç vsync kapattığım her oyunda fps tatmin edici derecede ancak oynayış sanki 15 fps kırılmaların dışında kasmalar var. Çözümü ne olabilir sizce? MSI Gaming 1050 Tİ- İ5 7300HQ- 8GB RAM

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı