PUBG yüksek CPU kullanımı

mehmetsezer

Centipat
PUBG oyun içindeyken işlemcim sürekli 100 gözüküyor Discord açıp oyuna girdiğim zaman sesim odada olan arkadaşlarıma kesik kesik gidiyormuş yüksek kullanımdan ötürü anlık FPS düşmesiları yiyorum yardımcı olabilcek arkadaş varmı

Sistemim.
İşlemci: i5 3470.
Ekran kartı: ASUS RX 570.
DDR3 8 GB Dual Channel Corsair RAM.
Soran olursa işlemci sıcaklığı oyun içi 100 kullanımda bile 52'yi geçmiyor.

Dosya Ekleri

• cpu kullanımı.png
    cpu kullanımı.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 118
Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG oyun içindeyken işlemcim sürekli 100 gözüküyor Discord açıp oyuna girdiğim zaman sesim odada olan arkadaşlarıma kesik kesik gidiyormuş yüksek kullanımdan ötürü anlık FPS düşmesiları yiyorum yardımcı olabilcek arkadaş varmı

Sistemim.
İşlemci: i5 3470.
Ekran kartı: ASUS RX 570.
DDR3 8 GB Dual Channel Corsair RAM.
Soran olursa işlemci sıcaklığı oyun içi 100 kullanımda bile 52'yi geçmiyor.
Sistemi en son ne zaman temizledin. Termal macunu yenilersen ısınma problemi ortadan kalkabilir.

hocam ısı değerlerim normal hatta sanırım normalin altında işlemcinin termal macununu değiştireli bir hafta olmadı ayrıca bu sistemle yaklaşık 6-7 aydır pubg oynuyorum 10 gün öncesine kadar hiç başıma böyle bişey gelmemişti yani kullanım değerleri çok normaldi

hocam ısı değerlerim normal hatta sanırım normalin altında işlemcinin termal macununu değiştireli bir hafta olmadı ayrıca bu sistemle yaklaşık 6-7 aydır pubg oynuyorum 10 gün öncesine kadar hiç başıma böyle bişey gelmemişti yani kullanım değerleri çok normaldi
Bu 10 günlük süre zarfında birden mi bu değerler değişi yoksa yavaş bi şekilde mi oldu?

Oyun oynadigim arkadaslarim sesimin takildigini soylemeye basladilar 10 15 gun once sonrasinda msi afterburner ile degerlere baktigimda cpu kullanimi 100 lerde geziyor
Biraz basit düşünürsek oyunun bilgisayardaki verilerini temizlemek amacıyla silip baştan yüklemeyi deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı