PUBG'de i5 9400F 85 derece

Daha fazla  
İşlemcim PUBG'de 80 - 91 arası sıcaklığa çıkıyor ekran kartımda 65 - 72 derece arası normal mi aga ekran kartı neysede işlemci 90'a kadar çıkıyor.
İşlemci i5 9400F 2.9 GHz.
Ekran kartı GeForce GTX 1660 Super.

Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Kasa hava akımı nasıl? 80’ler yine tamam da 90 çok.

Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Kasa hava akımı nasıl? 80'ler yine tamam da 90 çok.

Stok mu bilmem kasanın yanında delikler var oradan hava alıyor içinde de 8 tane fan vardı yanlış hatırlamıyorsam
Stok soğutucu mu kullanıyorsunuz? Kasa hava akımı nasıl? 80'ler yine tamam da 90 çok.

Stok mu bilmem kasanın yanında delikler var oradan hava alıyor içinde de 8 tane fan vardı yanlış hatırlamıyorsam
Bir de öyle sürekli 90 da kalmıyor 4 5 saniye 90'a çıkıyor işlemci sonra düşüyor

Son düzenleme:
Hocam bu soğutucu ise stok fandır.

1627142218013.png

En son ne zaman termal macun yenilediniz?
Kasanın marka ve modeli nedir?

Hocam bu soğutucu ise stok fandır.

Eki Görüntüle 1117051

En son ne zaman termal macun yenilediniz?
Kasanın marka ve modeli nedir?

Bu PC'yi geçtiğimiz yıl Haziran'da aldık sürülmüş müdür macun bilmiyorum hazır PC bu işlemcinin sıcaklığı bugün bu kadar yükselmeye başladı ve ne hikmetse sadece PUBG'de bu kadar yükseliyor
PC bu: MSI INFINITE S 9SH-049XTR Intel Core i5 9400F 2.9GHz 1TB+ 256GB Ssd 6GB GTX1660 FreeDOS Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
İşletim sistemi FreeDOS yazıyor ama Windows kullanıyoruz kurmuşduk aldıktan sonra

Termal macunu yenileyin.
Büyük ihtimal termal macun yüzünden.
Kasanın hava alışı pek iyi değil o yüzden yan kağagını açın.

Termal macunu yenileyin.
Büyük ihtimal termal macun yüzünden.
Kasanın hava alışı pek iyi değil o yüzden yan kağagını açın.

Yan kapağını açarız açmasına da bölme gibi bir yerde duruyor arkası sağı solu kapalı oranın ön tarafı açık hava alsın diye oranın kapağını kapatmıyorum kasanın kapağını açarsam orada hep toz girer içine o yüzden açamam

Yan kapağını açarız açmasına da bölme gibi bir yerde duruyor arkası sağı solu kapalı oranın ön tarafı açık hava alsın diye oranın kapağını kapatmıyorum kasanın kapağını açarsam orada hep toz girer içine o yüzden açamam.

Arkası, sağı, solu kapalı maşallah ön tarafı da kapat tam olsun:) O sıcak hava nereye gidiyor merak ettim. O sıcak hava gidecek yer bulamazsa döner tekrar içeri girer. O sıcaklık az bile, havadar bir yere çıkar da PC biraz rahatlasın. PC'nin ömrünü yiyorsun toz alacak diye korkuyorsun, gel de gülme. Çıkar arkadaşım çıkar oradan o PC'yi, o sıcaklık hiç normal değil.

Geri
Yukarı