PUBG'de İşlemcinin 80 Dereceye Çıkması

Attığınız alıntıda GPU kullanımı %99'da bir darboğaz söz konusu değil.

Sıcaklık artında darboğaz olur mu sorusuna gelelim, evet, sıcaklık eğer frekansın düşmesine sebebiyet verirse o zaman darboğaz yaşanabilir.
Hocam ayarları yükseğe aldığım için GPU kullanımı %99'da. Düşüğe aldığımda darboğaz oluyor biraz.
Hocam ekran kartınız da fazlaca ısınıyor. Bilgisayarınızın konumunu değiştirin bence. Dar bir alandaysa havasızlıktan boğarsınız bilgisayarı. İşlemci için 76, ekran kartı için 82° sıcaklıklar çok kötü değil ama iyi de değil. Pek sıkıntı yaratacağını düşünmüyorum bu sıcaklıkların ama yine de daha az olması için bir şeyler yapmalısınız.

Kasanız dar bir alandaysa yerini değiştirin ve hava alabileceği bir noktaya koyun.
Daha iyi soğutucular bulmaya çalışabilirsiniz.
Sisteminize gerek görmüyorum fazlaca gereksiz ama çok çok meraklısıysanız sıvı soğutma da deneyebilirsiniz.
MSI Afterburner ile kart sıcaklığını 80'e sabitledim. Birde ben termal macunu 1 yıldır sürmedim. Onla bir alakası var mıdır?

Hocam ayarları yükseğe aldığım için GPU kullanımı %99'da. Düşüğe aldığımda darboğaz oluyor biraz.

MSI Afterburner ile kart sıcaklığını 80'e sabitledim. Birde ben termal macunu 1 yıldır sürmedim. Onla bir alakası var mıdır?

Yanlış biliyor olabilirim ama bildiğim kadarıyla daha uzun ömürlü olması lazım termal macunların. Tabi ki etkisi de vardır ama :D

Yanlış anlamayın böyle söyledim ama bilgim olmayan bir konu. Dilerseniz kaliteli bir termal macun alıp, mevcut termal macununuzu silip, yeni termal macunu sürebilirsiniz. İnternette videoları vardır elbet :D

Termal macunun 1 yıl içinde kurumuş olabilir veya kurumamış olabilir, sıcaklığa bağlı bir durum kontrol etmek gerekli, değişmesi gerekirse biraz paraya kıyıp kalitelisini alın. Kasanın ön kısmından içeri hava üfleyecek arka kısımdan ise havayı dışarı atacak şekilde fanları ayarlayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı