Çözüldü Public_html klasörüne upload yapılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ARI

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bal Kovanı
Daha fazla  
Yeni bir web sitesi üzerinde çalışıyorum ancak FileZilla programı aracılığıyla FTP sunucuma bağlanıp, dosyalarımı public_html klasörüne upload edemiyorum.

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

www klasörü public_html klasörünün kısayolu gibidir. Bir işlevi olup olmadığı hakkında bilgim yok maalesef.
Mesela kendi hostingimden örnek vereyim:
public_html içindeki dosyalar:
376247

www içindeki dosyalar:
376248

Siteni zaten public_html klasörüne kuracaksın.
O klasör sitenin ana dizini silmeyeceksin onu.
Farklı bir FTP programı ile dene ben zamanında cuteFTP kullanıyordum.
Programlar ile zaman zaman böyle hatalar çok oluyor.
Arkadaş cPanel üzerinden bile hata aldığını söylüyor. Buna göre FTP programından kaynaklanabileceğini sanmıyorum.

İşe yarar mı diyorsun? , yani hosting firmasının çözebileceği bir mesele değil mi? ben öyle anladım.

Normal de Cpanel veya tarayıcı üzerinden dosya aktarımı yapabiliyorken,
Program üzerinden yapamıyorsan, program ayarlarından da olabilir, kendisinden de olabilir.
Sunucu izinlerinden de olabilir tabii ki, emin olman açısından farklı program ile dene dedim.
Aynı hata olursa emin olursun.

cPanel'den de aynı sonuca ulaşıyorum.

Program üzerinden yapamıyorsan, program ayarlarından da olabilir, kendisinden de olabilir.
Sunucu izinlerinden de olabilir tabii ki, emin olman açısından farklı program ile dene dedim.

Postları okuyun lütfen. cPanel üzerinden de aynı sonuç varmış arkadaşta.

www klasörü public_html klasörünün kısayolu gibidir. Bir işlevi olup olmadığı hakkında bilgim yok maalesef.
Mesela kendi hostingimden örnek vereyim:
public_html içindeki dosyalar:
Eki Görüntüle 376247
www içindeki dosyalar:
Eki Görüntüle 376248

Arkadaş cPanel üzerinden bile hata aldığını söylüyor. Buna göre FTP programından kaynaklanabileceğini sanmıyorum.

Aynen hocam , cPanel de aynı CuteFTP programıda aynı şeyleri yaptığımda sonuç değişmedi.
Bu arada hocam public_html klasöründe mesela benim aktardığım dosyaların içinde index.php var bunu Anasayfa olarak görür mü?

Denedim usta programdan değil.
Ama programı sevdim :)

Aynen hocam , cPanel de aynı CuteFTP programıda aynı şeyleri yaptığımda sonuç değişmedi.
Bu arada hocam public_html klasöründe mesela benim aktardığım dosyaların içinde index.php var bunu Anasayfa olarak görür mü?

index dosyaları varsayılan olarak zaten anasayfa dosyalarıdır. Sunucular otomatik olarak anasayfa görürler.

index.html ve index.php olduğu taktirde öncelik index.html olacaktır. index.html silindiğinde veya isim değiştirildiğinde index.php anasayfa olacaktır.

index dosyaları varsayılan olarak zaten anasayfa dosyalarıdır. Sunucular otomatik olarak anasayfa görürler.

index.html ve index.php olduğu taktirde öncelik index.html olacaktır. index.html silindiğinde veya isim değiştirildiğinde index.php anasayfa olacaktır.
tabiki de .html uzantılı dosyalarım var ama index isimli sadece .php o halde index.php Anasayfa olarak görmesi gerekir?
Yanlış anlaşılmasın deneyimsiz değilim hazır site kullandım bugüne kadar , bu konuda yeniyim. :)

Bu konuda bütün problemlerinize yardımcı olabilirim, açacağınız konularda nickimi etiketlemeniz halinde daha çabuk ulaşırım. Eğer buradan iletişim kuramazsanız konu başında belirttiğim gibi çeşitli platformlar ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Bu konuda bütün problemlerinize yardımcı olabilirim, açacağınız konularda nickimi etiketlemeniz halinde daha çabuk ulaşırım. Eğer buradan iletişim kuramazsanız konu başında belirttiğim gibi çeşitli platformlar ile ulaşabilirsiniz. İyi günler dilerim.

Çok teşekkürler hocam, şimdi sonuç olarak ne yapmam gerekiyor?
Hosting yetkilileri mi halletmesi gerekiyor bu konuyu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı