Pulsar N250 yağ seçimi

CEKU.do

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde Bajaj Pulsar N250 model motorsikleti sipariş ettim ve motosikletim gelene kadar şimdiden rodaj sonrasında kullanacağım motor yağını alayım dedim. Motorsikletin kullanım kılavuzunda önerilen motor yağı 20W50.

Bu yağ pek bulunmuyor galiba. Arabalar için üretilen ve 20W50 olan yağlar var fakat altın elbiseli adamın hayati bilgiler videolarında denk gelmiştim. Motorsikletimize yağ alırken üzerinde "jaso" ibaresinin olması daha iyiymiş. Hani üzerinde jaso ibaresi olan yağ özellikle motosikletler için üretilmiştir tarzında bilgiler vermişti.

Alışveriş sitelerinde baktığım kadarıyla 1 L tin Putoline Genuine V-Twin 20W-50 sadece bu yağı bulabildim. Sizin öneriniz var mıdır? Ha bir de 20W50 yağ kalın olmaz mı? Hatay'da yaşıyorum. Yazları maksimum 40 derece falan oluyor kışları da pek eksilere düşmüyor. 10W40 yağ kullansam zararlı olur mu? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Fabrikasyon önerilen yağı kullanmanızı öneririm. Daha ince ya da kalın yağ kullanmak hiç sağlıklı değil.

1000km sonra servise götürdüğünde serviste ne yağ koyulması gerekiyorsa koyarlar. Kendin almana gerek yok, alsan bile servisler dışardan gelen yağı motora koymaz genelde.

1000km sonra servise götürdüğünde serviste ne yağ koyulması gerekiyorsa koyarlar. Kendin almana gerek yok, alsan bile servisler dışardan gelen yağı motora koymaz genelde.
Servise gidince bakımını yap dediğinde yapıyorlar biliyorum da ben motoruma uyan ve en kaliteli olanını koymak istiyorum. Malum zar zor bir motorsiklet alabildim ve ona çok iyi bakmak istiyorum.
Fabrikasyon önerilen yağı kullanmanızı öneririm. Daha ince ya da kalın yağ kullanmak hiç sağlıklı değil.
Peki sizce şu linkini attığım yağ uyar mı motoruma v-twin motorlara diyor da onun ne olduğunu pek bilmiyorum. İnternetten bakınca Harley tarzı çift motorlardan bahsediyor sanırım.

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde Bajaj Pulsar N250 model motorsikleti sipariş ettim ve motosikletim gelene kadar şimdiden rodaj sonrasında kullanacağım motor yağını alayım dedim. Motorsikletin kullanım kılavuzunda önerilen motor yağı 20W50.

Bu yağ pek bulunmuyor galiba. Arabalar için üretilen ve 20W50 olan yağlar var fakat altın elbiseli adamın hayati bilgiler videolarında denk gelmiştim. Motorsikletimize yağ alırken üzerinde "jaso" ibaresinin olması daha iyiymiş. Hani üzerinde jaso ibaresi olan yağ özellikle motosikletler için üretilmiştir tarzında bilgiler vermişti.

Alışveriş sitelerinde baktığım kadarıyla 1 L tin Putoline Genuine V-Twin 20W-50 sadece bu yağı bulabildim. Sizin öneriniz var mıdır? Ha bir de 20W50 yağ kalın olmaz mı? Hatay'da yaşıyorum. Yazları maksimum 40 derece falan oluyor kışları da pek eksilere düşmüyor. 10W40 yağ kullansam zararlı olur mu? Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Motorun bakımını servise bırakın. Daha sonra garantilik bir durum olursa çok yokuşa sürüyorlar. Yağı bizden almadı sahte olabilir diye garantinizden olmayın bir de. Bırakın servis yapsın bakımı. İstediğiniz ekstra bir yağ varsa servise söyleyin onlar temin edip doldursun.

Motorun bakımını servise bırakın. Daha sonra garantilik bir durum olursa çok yokuşa sürüyorlar. Yağı bizden almadı sahte olabilir diye garantinizden olmayın bir de. Bırakın servis yapsın bakımı. İstediğiniz ekstra bir yağ varsa servise söyleyin onlar temin edip doldursun.
Doğru diyorsunuz, hiç garanti durumunu düşünmemiştim. Dediğiniz gibi bu durumu servise sorayım onlar temin edip halletsin daha sağlıklı olur. Teşekkür ederim.

nasıl n250 den memnusunuz kaç km yaptınız bende almayı düşünüyorum da ?

nasıl n250 den memnusunuz kaç km yaptınız bende almayı düşünüyorum da ?
4 bin küsür kilometre oldu ben memnunum yağ soğutma olması biraz kafa karıştırıyordu ama hiç hararet problemi yaşamadım ve motorsikleti yüksek devirlerde kullandım hep. Çok uzun ve düz bir yolda hiç kullanmadığım için 6. vitesi hiç aratmadı bana ama diğer kullanıcıların da yorumunu al bence. Sadece bir kere yüksek devir yaparken ve tek teker falan yapatıktan sonra motor bloğundan ıslıkla karışık bir kayış sesi gelmişti. Seyir halinde iken 3.vites 7 bin civarı devirlerde motorsikletimden ıslıkla karışık kayış sesi geliyordu Ve acaba devirin yüksekliğinden mi kaynaklanıyor diye vites yükseltmek için hamle yaptığımda motor 4.vitese girmiyordu. Vites kolu boş bi şekilde yukarı kalkıyordu sadece. Tabi ben bunları denerken motorun devrini düşürmek ve hızını yavaşlatmak adına gazı kesip frenledim. Motorun devri uygun olunca bu sefer 2.vitese aldım(ses hâla gelemye devam ediyor bu arada). Motordan gelen ses vitesi boşa alana kadar devam etti. Motoru soğumaya bıraktım sabahına böylenbir sorunla karşılaşmadım bir daha da denk gelmedim böyle bir soruna.

Geri
Yukarı