Pump fan konnektörüne kasa fanı takılır mı?

Meggy

Kilopat
Pump fan konnektörüne kasa fanı taksam sorun olur mu acaba? Ayrıca bir sorum daha var. Alacağım kasada 5 fan bulunuyor. Kule tipi soğutma kullanmak istiyorum fakat üzerinde 1 tane fan var. Bir tane daha taksam bana 1 tane daha CPU fan konnektörü gerekecek. Anakartımda Pump fan konnektörü dahil 6 konnektör bulunuyor. 1 tane CPU fan , 4 tane system fan, 1 tane pump fan mevcuttur. Kablo çoklayıcı yapmam gerekiyor sanırsam. Nasıl yapacağım hakkında bilgi verirseniz eğer sevinirim.

Anakartım MSI Z270 Tomahawk Arctic.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabilirsiniz. Ayrıca 2. fan için CPU fan kısmını çoğaltmanıza gerek yok. Herhangi boş bir çıkışı kullanabilirsiniz. Kontrolünü ayrı sağlarsınız sadece.

Pump fan konnektörüne takabiliyorum öyle mi? Çoğaltmazsam bitane kasa fanım boşta kalıcak. Toplamda işlemci fanı dahil 7 tane pin lazım bana ve toplamda 6 tane var. CPU fan kısmını çoğaltmam gerekiyor sanırsam. Ucuza ne önerirsiniz veya nasıl yapabilirim? Aldığım zaman hız düşürenleri varmış hız düşürsün istemiyorum. Hız düşürenler takar takmaz mı hız düşürüyor yoksa ayarlanabiliyormu hızlı yavaş diye.

[BGCOLOR=transparent]@Asım Demir [/BGCOLOR]

Şunu söylemek isterim konu hortlasada faydası olabilir. X570 MSİ Gaming Edge Wifi ana kartımda pump fan kısmına normal kasa fanı bağladığımda pc bazen direk açılırken bazen açılmıyordu. Tekrar power tuşundan kapatıp bi kaç kez açmam gerekti. Bunu sonradan farkettim. Çözemeyince ekstra olanları söktüm maalesef normal fan girişlerini kullanın arkadaşlar.

Geri
Yukarı