PUMP girişi olmayan anakartı değiştirmeye gerek var mı?

Ctnnali

Hectopat
Herkese iyi forumlar. İlk defa bilgisayar topladım. Çoğu parçayı sonradan upgrade ettim. Bu sebepten dolayı anakartım yetersiz geliyor. RGB girişi olmaması, pump fan çıkışı olmaması ve 2 adet M.2 SSD girişi olmaması vs. gibi özelliklere sahip değil. Anakart değiştirmeme gerek var mı? Değiştirmezsem bir zararı olur mu? Değiştirirsem de X470 anakartlar yeterli gelir mi?

Sistem özellikleri:
  • ASUS B450M-K anakart
  • Ryzen 7 2700X işlemci
  • Cooler Master Masterliquid ML240L
  • (2x8) 16 GB 3000MHz RAM
  • Sapphire Nitro RX580 8 GB ekran kartı

Kullanmak istediğin bir ürünü bu eksiklikler yüzünden kullanamama durumun oldu mu? Olmadıysa gerek yok bence. İleriye dönük ihtiyacın olduğunda alabilirsin, kesinlikle ihtiyacın olacağını düşünüyorsan Kara Cuma'da bir tane edinebilirsin.

Kullanmak istediğin bir ürünü bu eksiklikler yüzünden kullanamama durumun oldu mu? Olmadıysa gerek yok bence. İleriye dönük ihtiyacın olduğunda alabilirsin, kesinlikle ihtiyacın olacağını düşünüyorsan Kara Cuma'da bir tane edinebilirsin.
Aslında olmadı. Asıl merak ettiğim soru anakart yüzünden oyunlarda vs fps düşük düşüşü olur mu? Performansa olumsuz etki etmezse o özellikler yok diye değişim yapamayacağım.

Aslında olmadı. Asıl merak ettiğim soru anakart yüzünden oyunlarda vs fps düşük düşüşü olur mu? Performansa olumsuz etki etmezse o özellikler yok diye değişim yapamayacağım.
Hiç bilgisayar toplamadım ama anakartın FPS'e etki edeceğini sanmıyorum. Bunu bilen biri cevaplasa daha iyi olabilir.

Ne kadar çok M.2 SSD yuvası o kadar iyi demek değildir. Bu arada anakartınızı PRIME B450M-K olarak buldum.

Sıvı soğutmada pompa için özel girişin olmasına gerek yok. CPU_FAN girişine takabilirsiniz. Bu konuyu inceleyebilirsiniz:

Anakartı değiştirmenize de gerek yok, bu anakartla da idare edebilirsiniz.

Ne kadar çok M.2 SSD yuvası o kadar iyi demek değildir. Bu arada anakartınızı PRIME B450M-K olarak buldum.

Sıvı soğutmada pompa için özel girişin olmasına gerek yok. CPU_FAN girişine takabilirsiniz. Bu konuyu inceleyebilirsiniz:

Anakartı değiştirmenize de gerek yok, bu anakartla da idare edebilirsiniz.
Öncelikle yorum için teşekkür ederim. Dediğiniz yöntem ile devam ediyorum. Şu an bir sıkıntım yok. Sadece o özellikler olsa daha iyi olurdu. Peki performans olarak kayıp yaşar mıyım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı