Pumpout Effect olmayan termal macun önerisi

Makaleler
15
Merhaba.

Yaza laptopumun termal macununu ısı iletkenliği olan ve pumpout etkisi olmayan bir termal macun ile yenilemek istiyorum.
Kullandığım macunun iyi olmasına rağmen pumpout olduğuna dair ciddi şüphelerim var.
Fanım arızalıydı fanı değiştirmeme rağmen problem devam ediyor. Bu da beni termal macun kaynaklı olduğunu düşünmeye itiyor.

Sizlerden yukarıda da ifade ettiğim gibi laptopum için ısı iletkenliği iyi olan ve pumpout etkisi olmayan bir termal macun önerisi istiyorum.
Bütçem maksimum 500 lira. 500 liranın üstüne çıkmamalı.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Honeywell macun için de güzel yorumlar bulunuyor. Ama genelde AliExpress üzerinden satılıyor. Bir de linkteki var. Yorumları ise gayet güzel. Alman malıymış. Bir bakın isterseniz.

Honeywell macun için de güzel yorumlar bulunuyor. Ama genelde AliExpress üzerinden satılıyor. Bir de linkteki var. Yorumları ise gayet güzel. Alman malıymış. Bir bakın isterseniz.
Hocam ürüne baktım. Isı iletkenliği muazzam görünüyor.
Ancak uygulamaya dair zorluk olduğunu yazmışlar.
Çok az bir şey Almanca bilgimle anladım bunu.

Başka neler önerebilirsiniz? Her türlü öneriye açığım.

Hocam bu termal ped değil mi?

Yük altında sıvılaşıyor, pump out ihtimali çok düşük.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yük altında sıvılaşıyor, pump out ihtimali çok düşük.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oluru var ise düşünürüm hocam.
Dediğim gibi yaza halledeceğim bu işi de.
SSD kapasitesi yükselteceğim, pili değiştireceğim ve termal macun yenilemesi yapacağım.

Önerileriniz için teşekkür ederim.
İyi bayramlar.

Merhaba.

Yaza laptopumun termal macununu ısı iletkenliği olan ve pumpout etkisi olmayan bir termal macun ile yenilemek istiyorum.
Kullandığım macunun iyi olmasına rağmen pumpout olduğuna dair ciddi şüphelerim var.
Fanım arızalıydı fanı değiştirmeme rağmen problem devam ediyor. Bu da beni termal macun kaynaklı olduğunu düşünmeye itiyor.

Sizlerden yukarıda da ifade ettiğim gibi laptopum için ısı iletkenliği iyi olan ve pumpout etkisi olmayan bir termal macun önerisi istiyorum.
Bütçem maksimum 500 lira. 500 liranın üstüne çıkmamalı.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu macunlardan herhangi birini tercih edebilirsin. Farkli kaynaklarda farkli fiyatlara satiliyorlar, Ebuy7 veya AliExpress'te daha ucuza bulabilirsin. Keratherm'in Türkiye'de distributoru de var ama KP-99 modeli stokta yok.

7950jxk0u.jpg

PTM7950 fena değil ancak o kadar mükemmel de değil.
Bütçeniz varsa sıvı metal riskine girin veya girmeyecekseniz Thermal Grizzly alıp geçin, önerebileceğim ürünler:

Özellikle MX-6'nın viskozitesi sayesinde düzgün yaydığınız zaman pump-out yaratmayacağını düşünüyorum. Kryonaut Extreme ise biraz bütçem var kaliteyi de beraberinde alayım ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı