Pumpout Effect olmayan termal macun önerisi

PTM7950 fena değil ancak o kadar mükemmel de değil.
Bütçeniz varsa sıvı metal riskine girin veya girmeyecekseniz Thermal Grizzly alıp geçin, önerebileceğim ürünler:

Özellikle MX-6'nın viskozitesi sayesinde düzgün yaydığınız zaman pump-out yaratmayacağını düşünüyorum. Kryonaut Extreme ise biraz bütçem var kaliteyi de beraberinde alayım ürünü.
Hocam laptopa sıvı metal riskine girmek istemiyorum.
Masaüstü sistem olsa uygularım her türlü ama laptopta bu riski alamam.

Özellikle MX-6'nın viskozitesi sayesinde düzgün yaydığınız zaman pump-out yaratmayacağını düşünüyorum.
Yapiyormus.

Bu pumpout vakasindan benim dilim yandi, servis olarak calistigim zamanlarda pek farkinda degildim oyle elde ne varsa surup geciyordum. Zaten 20 yila yakin oldu servislerde calismiyorum. Cooler Master PTK kullaniyordum o pumpout olmuyor ama performansi oyun laptoplari icin yeterli degil. Acer Helios 300 laptopumu satmaya karar verdim ve macunu omrunu tamamlamisti rastgele bir şey surup o sekilde satabilirdim ama icime sinmedi. Denemedigim macun kalmadi bir kamyon masrafa girdim. Cok arastirdim her kafadan farkli ses cikiyor, internette okudugun her şeye inanmamak lazim. En sonunda duzgun bir kaynak buldum oradan ogrendim. Sakin tavsiye ettigim macunlardan baska bir macun alma bosuna maddi zarara girersin.

Son düzenleme:
@gen2 hocam peki bunlar arasında bana kalırsa al dediğiniz hangisi olur?
Ama 500 lirayı mümkünse geçmesin. Çünkü laptopa daha edeceğim pil ve SSD masrafı var.

Şurada 3.50 dolara 1 gramlik PTM 7950SP var. 1 tanesiyle 3 kere hem CPU hem GPU macunlayabilirsin. Kargo 5 dolar civari, onemli olan gereksiz yere bos macun surmemek disariya tasanlar bosa gitmis oluyor. Macunun omru uzun, bir kere surdugun zaman 2 yil kadar tekrar surmene gerek olmaz, piyasadaki macunlar gibi 6 ayda bir uygulamana gerek olmuyor o yuzden server otomotiv ve ucak sektorunde kullanilan guvenilir bir macun. Sakin direkt acip uygulayayim kapatayim deme icerideki butun tozu ozellikle ventlerdeki tozu gelen firca yardimiyla temizle sicakliklara cok etki ediyor. Uyguladiktan sonra birkac saat o sekilde kurumaya birakiyorsun sonra kapatiyorsun 3 saat falan yeterli. Sonra bilgisayari calistirip biraz islemciyi ve ekran kartini yuke sokuyorsun macunun sivilasmasini saglayan ucucu buharlasiyor ve macun tam performansina ulasiyor. Pad modeli de var ama hem uygulamasi daha zor hem de daha kotu performans veriyor. Macun versiyonunun tek problemi eglenceye 3 saat kadar ara veriyorsun o kadar :) Ha bu arada macunun raf omru acildiktan sonra 6 ay. 6 ay sonra surulemeyecek kadar katilasiyor.

Laptopumu sık aralıklarla aslında temizlerim hocam hava çıkışına özellikle dikkat ederek.

Çok aşırı tozlu bir ortamda da oturmuyor olmama rağmen temiz tutmaya çalışırım.

Yaza o zaman PT7950SP'den yana tercih yapabilirim. Babama diyordum bu makinede fan değişimine rağmen thermal throttle var. Bu da sadece macundan kaynaklanabilir diye.

Önerileriniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi bayramlar.

Laptopumu sık aralıklarla aslında temizlerim hocam hava çıkışına özellikle dikkat ederek.

Çok aşırı tozlu bir ortamda da oturmuyor olmama rağmen temiz tutmaya çalışırım.

Yaza o zaman PT7950SP'den yana tercih yapabilirim. Babama diyordum bu makinede fan değişimine rağmen thermal throttle var. Bu da sadece macundan kaynaklanabilir diye.

Önerileriniz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Herkese iyi bayramlar.
Rica ederim, %95 ihtimalle macundandir degistirince duzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı