PWM Kasa fanını GPU'ya göre ayarlamak

mystique

Centipat
4 Pinli PWM kasa fanı aldım. BIOS'tan dönme hızını CPU sıcaklığına göre ayarlayabiliyorum. Fakat ben GPU'ya göre ayarlamak istiyorum. Ekran kartı 60 dereceye kadar fan çalışmasın 60'dan sonra çalışmaya başlasın. Bunu nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğin ancak yazılımla mümkün. Mesela NZXT Kraken X72 sıvı soğutucu kullanıyorum. NZXT lerde CAM yazılımı var. Oradan GPU,CPU ve hatta radyatörün içerisindeki sıvı sıcaklığına kadar fanların dönüş hızını ayarlayabiliyoruz.
Anakartın BIOS ayarlarından fan hızlarını ayarlarken GPU yu seçecek bir opsiyon göremedim ben. Ama anakarta göre vardı sanırım.
Ayrıca eğer GPU'n Asussa bazı Asus GPU'larında fan girişi mevcut fanı direkt oraya takarsan GPU sıcaklığına göre çalışır fan. Bende Asus Vega 64 var denemiştim GPU sıcaklığına göre çalışıyordu. MSI veya diğerlerinde de var mı bilemiyorum.

4 Pinli PWM kasa fanı aldım. BIOS'tan dönme hızını CPU sıcaklığına göre ayarlayabiliyorum. Fakat ben GPU'ya göre ayarlamak istiyorum. Ekran kartı 60 dereceye kadar fan çalışmasın 60'dan sonra çalışmaya başlasın. Bunu nasıl yapabilirim?
Bu bahsettiğin ayarı B450 S2H için yapabilir miyim? Sıvı soğutma fanımı slot olmadığı için SYS fan soketine taktım biostan hangi ayarla CPU ya göre dönmesini sağlayabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı