PYBS bursu açık liseye geçince kesilir mi?

Bende 12'yim 2 hafta önce geçtim açığa. Geçerken burs konusu hiç aklıma gelmedi. Ekim ayı bursu yatmazsa annemle babam çok kızacak. Çok endişeliyim gerçekten kesileceğini düşünüyorum ben.

Bursunuz kesildi mi acaba dedi ben de açığa geçtim ama kesilir dediler diye bakmadım zaten sonra da şifremi unuttum 🙄
@Niida, konu sahibi arkadaş kesildiğini belirtmiş. Kesilme riski de var.
Kesin olarak bir bilgisi olan yok mu acaba açığa geçip de bursu kesilmeyen?
Ben de hiç burs olayını düşünmeden geçtim inşallah kesilmez bursumuz.

Baktınız mı acaba burs kesilmiş mı bende kesilir diye hiç bakmadım şimdi de kartın şifresini unuttum 🙄

Son düzenleme:
Bursunuz kesildi mi acaba dedi ben de açığa geçtim ama kesilir dediler diye bakmadım zaten sonra da şifremi unuttum 🙄

Kesin olarak bir bilgisi olan yok mu acaba açığa geçip de bursu kesilmeyen?

Baktınız mı acaba burs kesilmiş mı bende kesilir diye hiç bakmadım şimdi de kartın şifresini unuttum 🙄
Evet 2 aydır yatmadı benim burs. Kesilmiş.

Hocam şimdiye kadarkini diyorsan hiç kesilme olmadı. PYBS Bursu kesilme nedenleri şunlar:

Bursu alan öğrencinin sınıf tekrarına kalmış olması.
Burs alan öğrencinin suç işlemesi ve yargılama sonucunda hükümlü bulunması.
Öğrencinin ortaöğretim mezunu olması ve son sınıfta beklemeye kalması.
Bursu alan öğrencinin okuldan atılması.
Burs sahibi öğrencinin özürsüz şekilde okuldan ayrılması ve eğitimini durdurması.
Burs sahibi öğrencinin öğrenimine özel bir okulda devam etmesi.

Bunların dışında kesilme olmaz galiba. Her ay tam zamanında yükleniyordu.

Sonrasında hiç kesilme oldu mu acaba?

Başka kisiler kesildigini soylemis. Acaba devamsizlik hakki bittigi icin mecburi aciga gecenlerle, kendi istegiyle gecenler arasinda fark mi var? Ona gore bursu kesiyor olabilirler mi?
Arti olarak burs kesilme sartlarinda soyle bir madde var: Özürsüz olarak öğrenimini bırakıp okuldan ayrılan. Yani burda kendi istegiyle gecen kisilerden bahsediyor olabilir. Bir de devamsızlık hakki bittigi icin sinif tekrari yapmak istemeyen kisiler mecburi olarak aciga geciyorlar. Onlarin ki belki kesilmiyordur. Eger oyleyse 11 sonuna dogru devamsizlik hakkimi doldurup mecburi olarak aciga gecicem. Ama her ikisinde de kesiliyorsa. 12 nin basinda aciga gecerim.

Son düzenleme:
Tam olarak 12. sınıfta açığa geçtikten ne kadar sonra bursunuz kesildi?

12. Sınıfta açığa geçince tam olarak ne zaman kesildi bursunuz ?

Yeni konular

Geri
Yukarı