PYBS Maaşı

yrfann

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba 8'e gidiyorum 7. sınıfta PYBS'ye girip kazandım 3 ayda 470 TL veriyorlar. Banka hesabı kağıtlar vs. tamamladık her şeyi ekimde yatar dediler ama aralık geldi hala tık yok bankada. Sizden mutlaka kazanan çıkmıştır. Sorayım dedim.

Yeni kazananlar ilk bursu ocakta alıyor. Onun haricinde bu tarz konularda size en iyi okulunuzdaki ilgili müdür yardımcıları yardımcı olacaktır. Bu arada hiçbir zaman bursun günü gününe yatmasını bekleme bizim 2 ay beklediğimiz olmuştu.

@hengin arkadaşıma katılıyorum. Ben de 5. Sınıf sonundaki ilk PYBS de kazanmıştım. Okul Ekimde yatar dedi. Ocak başında anca yattı. Bazen 5-6 ayda bir yatıyor ama öyle olursa 1-2 ay içinde tekrar veriyorlar yani 2016 yılının tamamında yine de 4 kere almış olucaksın. Merak etme sorun çıkmaz. Eğer 2-3 ay gecikirse En yakınındaki MEB e git şikayet et onlar gözünün önünde arıyorlar senin ismini vermeden. O hafta yatıyor maaş

Ama benim de bir sorum olucak. Ben bu sene sınava girmeden TEOG sonucu ile kazanmış olucam PYBS yi. Peki yine de evrakları yenilemem gerekli mi yoksa aynı banka aynı hesaptan yatmaya devam mı ediyor?

Bursu daha evvel kazanmışsanız. Herhangi belge vesaireye ihtiyacın yok. Ama TEOG ile beraber girecekseniz ilgili müdür yardımcınız ile görüşmenizi öneririm. O size başvuru evraklarını verecektir. @furkanxdgs4

Bursu daha evvel kazanmışsanız. Herhangi belge vesaireye ihtiyacın yok. Ama TEOG ile beraber girecekseniz ilgili müdür yardımcınız ile görüşmenizi öneririm. O size başvuru evraklarını verecektir. @furkanxdgs4
Hayır hocam internette TEOG puanı geçerli olabiliyor demiş bazı yerler. Öyleyse tekrar sınava gerek yok demektir.

TEOG aynı zamanda bursluluk sınavı idi sanırım. Ayrıca bursluluk öyle hemen yatmıyor ne yazık ki. Çok bekletiyorlar...

TEOG aynı zamanda bursluluk sınavı idi sanırım. Ayrıca bursluluk öyle hemen yatmıyor ne yazık ki. Çok bekletiyorlar...
Biliyorum yine Ocakta yatırırlar da evraklarla uğraşır mıyım diye soruyorum. Çünkü bursluluk paramı babam alıyor. Üzerinden de harçlık vermiyor. Bu sene kazanamadım diyip parayı kendim biriktirmek istiyorum. Buyüzden sormuştum. Evraklarla başvurursak sıkıntı çıkar diye korkuyorum

Vallahi kardeşim ben bursululk kazanamadım hiç. Nasıl olur bilmiyorum kulaktan dolma arkadaşlarımdan edindiğim 1-2 bilgi verdim ama belgelerle çok uğraşılır mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı