Çözüldü Pygame 4 yöne mermi atışı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jinwo

Centipat
Daha fazla  
Pygame ile oyun yapmaya çalışıyorum. Tek düzlemde atışlar gerçekleştirebiliyorum. Ama mouse ile imleci tuttuğum yere doğru ateş etmesini istiyorum. Örnek kod verebilir misiniz? Ve mantığını anlatabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hadi geçmiş olsun.

@jinwo

Çok teşekkürler hocam,
Bu kodun mantığını kavramaya çalışacağım.
İlgin ve yardımların için ayrı ayırdığın vakit için ayrı teşekkür ederim.
Bana göre çok bilgilisiniz ne kadar sürede bu kadar geliştiniz merak ettim :)
Tek öğrenme şekli proje yapmak. Proje yaptıkça önünüze sürekli sorun çıkacak ve siz de o sorunları çöze çöze kendinizi geliştireceksiniz. Projeden kastımı yanlış anlamayın, illa büyük şeyler olması gerekmiyor. Örneğin işlem önceliklerine dikkat eden bir hesap makinesi, internetten otomatik olarak sevdiğiniz animelerin bölüm bilgilerini çeken bir bot, hatta bu soruyu sormanıza sebep olan basit bir pygame oyunu da olur. Ayrıca dilin detaylarına hakim olmanın tek yolu ne yazık ki İngilizce. Programlamada ne ile uğraşırsanız uğraşın, hangi dili kullanırsanız kullanın İngilizce eksiği bir yerden sonra sizi sınırlamaya başlayacaktır.

Çok doğru ama kendinizi aşırı zorlamamaya dikkat edin. Şayet sonra sıkılıp birdenbire kodlamayı bırakabiliyorsunuz.

Fena fikir değil ancak Python dili genel olarak oyun yapımında kullanılan dillerden çok farklı bir yapıda olduğundan geçiş aşamasında yine bolca zorlanacaksınız. Benim tavsiyem çok geçmeden C ile başlayın ve bir miktar C öğrendikten (C dilinde usta olmanıza gerek yok, sadece temel bilgi bile yeterli olabilir, hatta C'yi temelli es geçebilirsiniz) sonra C++ öğrenmeye başlayın. Eğer Unity kullanacaksanız direkt olarak C# da öğrenebilirsiniz.

Anladım tavsiyelerinize uyacağım o7.
Her şey için teşekkürler tekrardan.
Bir kez daha görüşmek dileğiyle :)

Yeni konular

Geri
Yukarı