Pyhton ile tam olarak nasıl bir çalışma metodu izlenmeli?

Pencil

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Pyhton öğrenme sürecindeyim. Udemy ve Yazbel adlı kanyaklardan çalışıyorum. Ve OneNote' dan not alıyorum. Sormak istediğim birkaç soru var.
1- Tam olarak nasıl bir çalışma metodu izlemeliyiz?
2- Çok ince ayrıntılı not almam gerekiyor mu?
3- Bende biraz öğrenme güçlüğü var sanırsam :( düzenli çalışırsam öğrenebilir miyim?
Şimdiden çok teşekkürler.
2020.10.22-21.26.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yazılım dili öğreniyorsan böyle not tutma. Örnek kodlar olarak not tut. İstediğinde çalıştırabilir veya düzenleyebilirsin.

Bol bol örnek kod yaz. Bu sayede temelleri öğrenmiş olacaksın. Mesela sözlük konusuyla ilgili kendin kod yaz.

Detaylı not almaya gerek yok çoğu zaman. İngilizcen varsa aradığın şeyleri internetten kolayca bulabilirsin. Hele de bu kadar popüler bir dilde kesin bulursun.

Düzenli çalışmaktan ziyade kod yazarak öğrenirsin ama en önemlisi kesinlikle İngilizce öğren.

Bir yazılım dili öğreniyorsan böyle not tutma. Örnek kodlar olarak not tut. İstediğinde çalıştırabilir veya düzenleyebilirsin.

Bol bol örnek kod yaz. Bu sayede temelleri öğrenmiş olacaksın. Mesela sözlük konusuyla ilgili kendin kod yaz.

Detaylı not almaya gerek yok çoğu zaman. İngilizcen varsa aradığın şeyleri internetten kolayca bulabilirsin. Hele de bu kadar popüler bir dilde kesin bulursun.

Düzenli çalışmaktan ziyade kod yazarak öğrenirsin ama en önemlisi kesinlikle İngilizce öğren.
Notları python idle üzerinden mi tutayım? Bu şekilde kodlar içinde mi olsun?

Dosya Ekleri

• sozlşku.jpg
    sozlşku.jpg
    7,7 KB · Görüntüleme: 56
Aynen.

Çalışan kodlar olsun elinde. Aklına bir şey takıldığında bunları açıp deneme yapabilirsin.
Bu şekilde yapıyorum doğru mudur? İleride sıkıntı çıkarır mı? Çok yordum kafanızı ama kusura bakmayın benim için tecrübe her şeydir, o yüzden danışıyorum :)
Ekran görüntüsü 2020-10-23 213742.jpg

Bu şekilde yapıyorum doğru mudur? İleride sıkıntı çıkarır mı? Çok yordum kafanızı ama kusura bakmayın benim için tecrübe her şeydir, o yüzden danışıyorum :)Eki Görüntüle 712598
Böyle değil. Çalışan kod yaz. Bu kod hatalı olduğundan derlenmez ama genel mantık olarak doğru. Yazdıktan sonra çalıştır bi. İstediğin sonuç geliyor mu kontrol et.

Bir de yorum yazarken düzgün tanımlarsan iyi olur. \n alt alta sıralar pek doğru değil. \n'den sonra alt satıra geçer demek daha doğru. Aynı şekilde * karakteri hecelere ayırır da pek doğru değil. Karakterlere ayırır demek daha doğru.

Son olarak karakter için tek tırnak, dizge için çift tırnak kullanma zorunluluğu bu dilde yok. Onu da not et istiyorsan.

Böyle değil. Çalışan kod yaz. Bu kod hatalı olduğundan derlenmez ama genel mantık olarak doğru. Yazdıktan sonra çalıştır bi. İstediğin sonuç geliyor mu kontrol et.

Bir de yorum yazarken düzgün tanımlarsan iyi olur. \n alt alta sıralar pek doğru değil. \n'den sonra alt satıra geçer demek daha doğru. Aynı şekilde * karakteri hecelere ayırır da pek doğru değil. Karakterlere ayırır demek daha doğru.

Son olarak karakter için tek tırnak, dizge için çift tırnak kullanma zorunluluğu bu dilde yok. Onu da not et istiyorsan.
Yanıt için teşekkürler. Evet dediğinizde haklısınız yorumlarda dikkat etmem gerekiyor :) bu arada bir şey daha danışacağım, algoritma öğrenmem şart mı? Youtube da videoları var galiba algoritma temel atıyor bu gibi yazılımları anlamak için.

Geri
Yukarı