Pyhton ile tam olarak nasıl bir çalışma metodu izlenmeli?

Kod not defterinde saklanmaz, repository de saklanir. Git kullanmayi ogren, ornek proje yap kendine ve tum projelerini git reposu olarak sakla. Yazdigin her satir kodu neden yazdigini bil, bosa copy paste yapma. Ileride ilgili kodu projeden bulursun git search ile.
En iyi yaparak ogrenilir.
Duyarsam unuturum.
Gorursem hatirlarim.
Yaparsam ogrenirim.

Kod not defterinde saklanmaz, repository de saklanir. Git kullanmayi ogren, ornek proje yap kendine ve tum projelerini git reposu olarak sakla. Yazdigin her satir kodu neden yazdigini bil, bosa copy paste yapma. Ileride ilgili kodu projeden bulursun git search ile.
En iyi yaparak ogrenilir.
Duyarsam unuturum.
Gorursem hatirlarim.
Yaparsam ogrenirim.
Tam olarak neyi kullanmam gerektiğini anlamadım hocam. Uygulama adı verir misiniz?

Eğitim serisi bul bir tane ücretsiz.Eğitim serisinin her bölümünde gördüklerini kendinde kendi kendine anlatarak uygula.Eğitim serin bittiği zaman proje geliştirmeye çalış öğrendiklerin tam olarak kafana oturur.

Eğitim serisi bul bir tane ücretsiz.Eğitim serisinin her bölümünde gördüklerini kendinde kendi kendine anlatarak uygula.Eğitim serin bittiği zaman proje geliştirmeye çalış öğrendiklerin tam olarak kafana oturur.
Udemy'den eğitim almıştım ama şuanda ondan çok verim alamıyorum. Atıl Samancıoğlu'nun kitabını aldım ordan ilerliyorum. Ama şuan oldukça zorlu geçiyor herhangi bir problem olduğunda Discord üzerinden yabancılarla iletişime geçiyorum ama takdir edersiniz ki zor oluyor. Şuanda bütün umudumu yitirmiş durumdayım ne yapacağım hiç bir fikrim yok.

Udemy'den eğitim almıştım ama şuanda ondan çok verim alamıyorum. Atıl Samancıoğlu'nun kitabını aldım ordan ilerliyorum. Ama şuan oldukça zorlu geçiyor herhangi bir problem olduğunda Discord üzerinden yabancılarla iletişime geçiyorum ama takdir edersiniz ki zor oluyor. Şuanda bütün umudumu yitirmiş durumdayım ne yapacağım hiç bir fikrim yok.
Öncelikle belkide python senlik bir dil değildir bunu söyleyeyim.Umudunuda yitirme.Eğer çok fazla sıkıldıysan biraz kendine zaman ver eğlen kafana göre.

Öncelikle belkide python senlik bir dil değildir bunu söyleyeyim.Umudunuda yitirme.Eğer çok fazla sıkıldıysan biraz kendine zaman ver eğlen kafana göre.
Efendim kafama koydum 3 yıl içinde öğrenemezsem doğru düzgün bir şekilde, ozaman bi sıkıntı var deyip pes edeceğim. Şuan günlük 35-40 dakikalık zaman ayırabiliyorum. Yaz tatilinde muhtemelen günlük 3-4 saatimi ayıracağım.

Efendim kafama koydum 3 yıl içinde öğrenemezsem doğru düzgün bir şekilde, o zaman bir sıkıntı var deyip pes edeceğim. Şu an günlük 35-40 dakikalık zaman ayırabiliyorum. Yaz tatilinde muhtemelen günlük 3-4 saatimi ayıracağım.

Sıkıntı orada 35-40 dakika ayırman :).Ben sana şunu diyeyim kendini bugün bu kadar çalışacağım diye sıkma sen her gün çalış ne kadar olursa olsun. Zaten belli bir zamandan sonra bağlandığını farkedeceksin sürenin uzadığınıda göreceksin. Özgüvenini arttırman lazım bir de bu kafayla çok fazla şey bilsen de hiç bilmediğini sanarsın.

Arkadaşlar merhaba. Python öğrenme sürecindeyim. Udemy ve Yazbel adlı kanyaklardan çalışıyorum. Ve OneNote'dan not alıyorum. Sormak istediğim birkaç soru var.
1- Tam olarak nasıl bir çalışma metodu izlemeliyiz?
2- Çok ince ayrıntılı not almam gerekiyor mu?
3- Bende biraz öğrenme güçlüğü var sanırsam :( düzenli çalışırsam öğrenebilir miyim?
Şimdiden çok teşekkürler.
Eki Görüntüle 711461

Öğrenmek istediğin dilin isminin doğrusunu öğrenerek

Geri
Yukarı