Çözüldü Pylance "Wildcard import from a library not allowed" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

GreenWarrioR

Decapat
Merhaba Python'da yeniyim ve YouTube'da küçük basit bir projeyi yapayım dedim. Tkinter ile ilgili bir sorun yaşadım altta. Nasıl çözülebilir?

Ekran Alıntısı.PNG

Hiç mi yok bilen arkadaş?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Açılmaz, şuraya kadar yazdığınız kod bir çıktı vermiyor çünkü. Pencereyi görmek istiyorsanız kodun sonuna root.mainloop() satırını ekleyin.

Pylance'in bu uyarıyı vermesini istemiyorsanız da uyarı verdiği satırın sonuna # type: ignore ekleyebilirsiniz. Bunun Pylance'te genel bir ayarı olması lazım ama bulamadım.
Açılmaz, şuraya kadar yazdığınız kod bir çıktı vermiyor çünkü. Pencereyi görmek istiyorsanız kodun sonuna root.mainloop() satırını ekleyin.

Pylance'in bu uyarıyı vermesini istemiyorsanız da uyarı verdiği satırın sonuna # type: ignore ekleyebilirsiniz. Bunun Pylance'te genel bir ayarı olması lazım ama bulamadım.

Çözüm

Eyvallah reis çalıştı. Bir şey daha soracağım. O uyarı bir şeyi etkiler mi? Yani uyarıyı vermesine rağmen çalıştı onun için soruyorum.

O uyarı bir şeyi etkiler mi?
Hayır. Wildcard import çoğunlukla önerilmiyor çünkü bu şekilde kütüphaneden belirli bir şeyi importlamadığınız, neyi importladığınızı tam olarak kontrol edemediğiniz için halihazırda o kütüphanede bulunan bir fonksiyonla aynı isimde sizin de bir fonksiyon tanımlayıp bu ikisinin çakışması gibi ihtimaller var. Ama bu tarz bir sorun yaşamadığınız sürece çalışır mı? Çalışır.

Geri
Yukarı