Python açıldığı anda kapanıyor

kriglee

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, söylemek istemediğim bir iş için Python kullanıyorum ve .py uzantılı dosyayı açtığım anda bir anda kapanıyor. Ben bu dosyayı YouTube'dan buldum. Herkeste oluyor ama ben farklı bir insanmışım gibi açılmıyor. Sorunun kaynağı nedir? Sürüm 3.9.5 (64-bit)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyada hata var. Eğer hiç bir şeyi değiştirmemişsen bir kaç ihtimal var.

1- Kütüphaneler yüklü değildir
2- Değişkenlerde sisteminle uyuşmayan fonksiyonlar vardır

Anlamak için dosyaya sağ tıkla "Edit with IDLE" tuşunun üzerine gel çıkan menüdeki "Edit with IDLE 3.9"a bas. Daha sonrasında yukarda run olacak. Runun üzerine gel. "Run Module" butonuna bas. 2-3 saniye bekle yüksek ihtimalle dosya hatalı olduğu için hatayı yazacak. IDLE'nin ekran görüntüsünü buraya at.

CMD üzerinden açarsanız neyin eksik olduğunu görürsünüz.

Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Mahmut\Desktop\lite\server.py", line 4, in <module>
İmport websockets.
Modulenotfounderror: No module named 'websockets'.
>>>
Böyle diyor.

Dosyada hata var. Eğer hiçbir şeyi değiştirmemişsen birkaç ihtimal var.

1- kütüphaneler yüklü değildir.
2- değişkenlerde sisteminle uyuşmayan fonksiyonlar vardır.

Anlamak için dosyaya sağ tıkla "edit with idle" tuşunun üzerine gel çıkan menüdeki "edit with idle 3.9"a bas. Daha sonrasında yukarıda run olacak. Runun üzerine gel. "run module" butonuna bas. 2-3 saniye bekle yüksek ihtimalle dosya hatalı olduğu için hatayı yazacak. Idle'nin ekran görüntüsünü buraya at.

Traceback (most recent call last):
File "C:\Users\Mahmut\Desktop\lite\server.py", line 4, in <module>
İmport websockets.
Modulenotfounderror: No module named 'websockets'.
>>>
Böyle diyor.
websockets kütüphanesinin bilgisayarında kurulu olmadığını söylüyor. Cmd açıp konsol ekranına bu kodu yaz. Belirtmiş olduğun sorun çözülecektir.
Kod:
pip install websockets

Geri
Yukarı