Python basılan tuşları algılama ve işleme alma

print("Alan hesaplayıcı")
csm_liste = ["kare", "dikdörtgen", "daire"]
pi_sayisi = 3
while True:
hesaplanacak_cisim = input("Alanı hesaplanacak cismin adı:")

if hesaplanacak_cisim in csm_liste:
if hesaplanacak_cisim == ("kare"):
kare_kenar = int(input("Kare'nin kenar uzunluğu:"))
print("Alan", (kare_kenar)*(kare_kenar))
if hesaplanacak_cisim == ("dikdörtgen"):
kenar_bir = int(input("1.Kenar uzunluğu:"))
kenar_iki = int(input("2.Kenar uzunluğu:"))
print("Alan", (kenar_bir)*(kenar_iki))
if hesaplanacak_cisim == ("daire"):
yaricap = int(input("Yarıçap:"))
print("Pi sayısı '3' alındığında sonuç:", (pi_sayisi)*(yaricap)*(yaricap))
elif hesaplanacak_cisim == 'n':
break

Arkadaşlar merhaba, Python'a 2 hafta önce başladım, 4 işlemi yapan bir hesap makinesı arayüzü tasarımı yapımını hallettim ama numaralı bir şekilde yapmak istiyorum. Yani Windows hesap makinesı gibi. Benim yaptığımda kullanıcıdan veri girmesi isteniyor. Bunun yerine ben 0-9 arası tuşları da koymak isiyorum bunlara fare ıle secip hesap yapmak istiyorum bunu nasıl tanımlarım slotlar ve signallerden mi yapmam gerekiyor bunu. Bu konuyu biraz araştırdım ama su seviyede biraz karısık geldı :D yardımcı olabilirseniz sevinirim.
tkinter kullanabilirsin

Arkadaşlar merhaba, Python'a 2 hafta önce başladım, 4 işlemi yapan bir hesap makinesı arayüzü tasarımı yapımını hallettim ama numaralı bir şekilde yapmak istiyorum. Yani Windows hesap makinesı gibi. Benim yaptığımda kullanıcıdan veri girmesi isteniyor. Bunun yerine ben 0-9 arası tuşları da koymak isiyorum bunlara fare ıle secip hesap yapmak istiyorum bunu nasıl tanımlarım slotlar ve Signal'lerden mi yapmam gerekiyor bunu. Bu konuyu biraz araştırdım ama su seviyede biraz karısık geldı :D yardımcı olabilirseniz sevinirim.

PyQt5 veya Pygame öneririm ama bunlar biraz karışık olabilir. Sen şimdilik terminal üzerinden yapsan yeter diye düşünüyorum ama çok görsellik istiyorsan programı tamamlayıp dediğim programlar üzerinden yapabilirsin.

Arkadaşlar merhaba, Python'a 2 hafta önce başladım, 4 işlemi yapan bir hesap makinesı arayüzü tasarımı yapımını hallettim ama numaralı bir şekilde yapmak istiyorum. Yani Windows hesap makinesı gibi. Benim yaptığımda kullanıcıdan veri girmesi isteniyor. Bunun yerine ben 0-9 arası tuşları da koymak isiyorum bunlara fare ıle secip hesap yapmak istiyorum bunu nasıl tanımlarım slotlar ve Signal'lerden mi yapmam gerekiyor bunu. Bu konuyu biraz araştırdım ama su seviyede biraz karısık geldı :D Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hocam neredeyse 1 yıl geçmiş yüksek ihtimalle bulmuşsundur bulamadıysan 1 ihtimal şu şekilde arama yapabilirsin. Python tkinter hesap makinesi yapımı. Bayağı bir örnek var bir tanesini.
[link=[URL]https://oguzhanercan.wordpress.com/2019/09/05/python-tkinter-ile-hesap-makinesi-yapimi/]Python[/URL] tkinter ile Hesap makinesi yapımı[/link]

Geri
Yukarı