Python başlangıç için tavsiyeler

Amet113e

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, yakın zamanda "Python" diline başlamak istiyorum. Bunun hakkında önerileriniz nelerdir? Katkıda bulunan herkese teşekkür ederim. (Yaş: 14)

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden Python diline başlamak istiyorsunuz? Beklentiniz nedir? Neler öğrenmek istiyorsunuz? Öğrendikten sonra ne amaçla ne yapmak için kullanacaksınız? Sırf öğrenmek için öğrenmeyin. Bu biraz şey gibi 5 tane yabancı dil biliyorum ama sadece Türkçe konuşuyorum.

neden Python diline başlamak istiyorsunuz? beklentiniz nedir? neler öğrenmek istiyorsunuz? Öğrendikten sonra ne amaçla ne yapmak için kullanacaksınız? Sırf öğrenmek için öğrenmeyin. Bu biraz şey gibi 5 tane yabancı dil biliyorum ama sadece Türkçe konuşuyorum.

Forumda okuduklarıma göre programlamaya başlangıç için önerilen Python'du beklentim ise bu dilde gelişip farklı dillere geçmek.

Eğer yapmak istediğin bir iş yada yazılımda ilerlemek istediğin bir alan varsa ona göre o alanların başlangıç dillerini öğren. Ama ben sadece yazılım dünyasına giriş yapacağım ve programlama mantığını öğreneceğim diyorsan Python başlangıç için en iyisi.

Yani demek istediğim size sorduğum soruları kendinize sormanız biraz dili araştırın neler yapılabiliyor ne amaçla kullanılıyor kimler ve hangi şirketler neden kullanmış gibi ve ona göre başlamanız yaşınız çok güzel bir yaş iyi değerlendirmeniz için söylüyorum.

Yani demek istediğim size sorduğum soruları kendinize sormanız biraz dili araştırın neler yapılabiliyor ne amaçla kullanılıyor kimler ve hangi şirketler neden kullanmış gibi ve ona göre başlamanız yaşınız çok güzel bir yaş iyi değerlendirmeniz için söylüyorum.

Tamamdır katkılarınız için teşekkür ederim.
Eğer yapmak istediğin bir iş ya da yazılımda ilerlemek istediğin bir alan varsa ona göre o alanların başlangıç dillerini öğren. Ama ben sadece yazılım dünyasına giriş yapacağım ve programlama mantığını öğreneceğim diyorsan Python başlangıç için en iyisi.

Amacım şu anda temel programlamayı öğrenip sonra kendime bir alan bulup gelişmek bu temel için Python işe yarar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı