Çözüldü Python CMD Kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

UserHakan

Hectopat
Makaleler
12
Yer
Mars
Merhabalar, ben ufak bir kod yazdım ve ilk başladığım için Python öğrenmek istiyorum ama şöyle bir sıkıntı var: Her şey güzel ama kodu CMD üzerinde çalıştırınca sonuna kadar geliyor ve ortalamayı söylemeden kendini direkt kapatıyor. Ben bunu önlemek için hangi kodu yazmam gerekiyor?

Kod şu:

Kod:
sayi1=input("1. Notunuzu Giriniz.")
sayi2=input("2. Notunuzu Giriniz.")
sayi3=input("3. Notunuzu Giriniz.")
ortalama=(int(sayi1)+int(sayi2)+int(sayi3))/3
print("Ortalamanız: {0}".format(ortalama))

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bilmiyorum visual studio code ile yazdım kodları genelde kurulum videoların da hep bu uygulama üzerinden kurulum yapınca bende ordan yazmaya karar verdim ama programı kaydedip CMD üzerinden çalıştırınca program kapanıyor.
En sona input eklemeyi dener misin?
Kod bende çalışıyor. Sürekli devam etmesini isterseniz, while döngüsüne True vererek yapabilirsiniz. Şöyle;
[CODE title="Python"]while True:
[/CODE]

Kod bende çalışıyor. Sürekli devam etmesini isterseniz, while döngüsüne True vererek yapabilirsiniz. Şöyle;
[CODE title="Python"]while True:
[/CODE]
Hocam, While döngüsünden sonra döngünün bitmesi için Break girmesi gerekmez mi?

Artı -1 Eksi
Ama ben döngü yapmak istemiyorum sadece ortalamayı söyleyip bıraksın
Döngüyü bitirmek için öyle. Ben arkadaşın sınırsızca çalışmasını istediğini düşünerek böyle yazdım. Kapanmasını isterse dediğiniz gibi düzenlenebilir.
Hocam ben ortalamayı söyleyip bıraksın istiyorum.

Son düzenleme:
Hocam Python shell'e yazınca sorunsuz çalıştı bende. Kodu yazdığınız yer ile ilgili bir sıkıntı olabilir mi?
Hocam bilmiyorum visual studio code ile yazdım kodları genelde kurulum videoların da hep bu uygulama üzerinden kurulum yapınca bende ordan yazmaya karar verdim ama programı kaydedip CMD üzerinden çalıştırınca program kapanıyor.

Geri
Yukarı